Yurtdışına Gönderim Yapan Alışveriş Siteleri & Yurtdışına Hediye Gönderme


Türkiye’den uzakta yaşayan bir dostunuza, akrabanıza ya da sevgilinize Türkiye’den hediye göndermek istediğinizde işler beklediğiniz kadar kolay gitmeyebilir. Türkiye’den yurtdışına hediye gönderme kargo masrafları ve seçeneklerin çok olmaması sebebiyle sizin için biraz sancılı bir süreç olabilir fakat bu yazıda bulabileceğiniz en iyi seçeneklerden bahsetmek istiyoruz.

İster kendiniz için yurtdışına Türkiye’den alışveriş yapmak isteyin, ister konu hediye olsun, ilk problem yurtdışına gönderim yapan alışveriş siteleri bulmaktır. Bu konuda sorunlar eskiye oranla azaldı. Yani artık alışveriş sitelerini bulmak daha fazla bulunsa da aradığınızı bulmak her zaman kolay olmayabilir. Bu nedenle bu konunun detayına girmeden önce yeni nesil farklı bir yöntemden bahsedelim.

Yurtdışına Türkiye’den Alışveriş Yapmak

Yollando

Yollando bir Türk girişimci tarafından kurulmuş ve tam da yurtdışındakilerin Türkiye’den alışveriş yaparken maruz kaldığı sorunları çözmek için ortaya çıkmış bir girişimdir. Türkiye’den Avrupa’ya online alışveriş konusunda yaşadığınız sorunları azalttığı kesin.

Yollando’yla Türkiye’de istediğiniz alışveriş sitesinden ürününüzü satın alarak size belirtilen adrese kargolatmanız gerekiyor. Ardından onlar da ürünü size ya da yurtdışında ürünü göndermek istediğiniz kişiye gönderiyor.

Özellikle yurtdışına ürün gönderirken çözülmesi zor olan 2 sorunu birden hedef alan sistem hem kargo maliyetlerini bir tık olsun düşürmenize yardımcı oluyor, hem de Türkiye’den alışveriş yapmak için spesifik bir web sitesi aramanıza gerek kalmıyor. İstediğiniz e-ticaret sitesinden alışverişinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

yollando-yurtdisina-alisveris-siteleri

Yalnızca Türk kullanıcıları hedeflemeyen sistem aynı zamanda yurtdışında yaşayıp kur farkı nedeniyle aradığı ürünleri Türkiye’de daha kolay bulabilecek kullanıcıları da hedefliyor. Bu nedenle web sitesinde İngilizce dil seçeceği de bulunuyor.

Yani yurtdışında Türkiye’den alışveriş yapmak isteyen yabancı arkadaşlarınız varsa onlara da bu siteyi önerebilirsiniz. Kargo ücretlerinin detaylarına da web sitesinden ulaşabilirsiniz. 

YOLLANDO’YU ZİYARET ET

Bu yöntemi detaylı olarak incelediğimize göre iş herhangi bir aracıya gerek kalmadan doğrudan yurtdışına hediye gönderme için kullanabileceğiniz siteleri incelemeye geldi.

Örneğin Türkiye’den Almanya’ya, İngiltere’ye kitap siparişinizi tamamlamak için yukarıda bahsettiğimiz yöntem uygun olsa da bu şekilde halletmenin mümkün olmadığı durumlar da var. Tabii bu web sitelerini kullanırken kargo ücretlerinin biraz can sıkıcı olabileceğini hatırlatalım.

Yukarıda anlattığımız durumun tabii ki tersi de mevcut. Yani yurtdışında yaşıyorsunuz ve Türkiye’deki bir yakınınıza hediye göndermek istiyorsunuz.

Muhiku

Bu noktada farklı hediye kutusu alternatifleri sunan Muhiku‘yu deneyebilirsiniz. Hediye kutularını tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo hizmetiyle gönderen sitenin kişiye özel hediye tasarlamanıza olanak sağlayan Kendi Kutunu Yap sayfası da mevcut. Aynı zamanda eğer hediyeyi göndermek istediğiniz kişinin adresi İstanbul’daysa özel kuryeyle hızlı teslimat hizmeti de alabilirsiniz. Fakat belirtmekte fayda var, bu site yurtdışına gönderim yapmıyor.

Muhiku indirim kodu sayesinde ödeme aşamasında sepetinize uygulanacak 13 TL’lik bir indirimden yararlanabilirsiniz. İndirim kodu: hediye20


Yurtdışına Satış Siteleri

Lidyana

Türkiye’nin popüler alışveriş sitelerinden olan Lidyana web sitesindeki tüm ürünlerinin talebiniz doğrultusunda yurtdışı gönderimlerini de sağlıyor fakat tabii ki burada devreye kargo ücretleri giriyor. Yurtdışı alışveriş kargo ücretlerini ülke ülke inceleyebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz alacağınız ürün gramaj olarak ağır değilse kesinlikle tercih edebilirsiniz. Almanya örneği üzerinden gidecek olursak 1 kg’lık siparişiniz için 13.99 € kargo ücreti ödemeniz gerekiyor. Lidyana yıllardır yurtdışına satış siteleri denince akla gelen ilk websitelerinden biridir.

Hepsiburada

Türkiye’nin en yaygın kullanılan e-ticaret platformlarından Hepsiburada, Hepsiglobal çatısı altında yurtdışında da birçok ülkeye Türkiye’den satış yapan alışveriş sitelerinden biri. Kargo ücretleri Avrupa’ya satışlarda 1 kg’ye kadar 3,90 Euro’dan başlıyor. Her kg eklemesinde 3 Euro’luk ek ücret alınıyor.

Sipariş teslimatının ise 2-5 gün arasında tamamlanacağını taahhüt eden Hepsiburada’dan Türkiye’de güvenle alışveriş yapanlar için yurtdışında da kolayca kullanılabilecek sitelerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle tercih ettiğiniz Türk markalarına yurtdışında da kolayca erişebilirsiniz. Yurtdışına alışveriş siteleri arasında güvenilir alternatiflerden biridir.

Yurtdışında – Amerika’da Türk Ürünleri Satış Sitesi

Yurtdışında canınızın çektiği Türk ürünlerini bulmak her zaman kolay olmuyor. Bu noktada Amerika’da bir Türk girişimci bu noktayı hedef almış ve Türkiye’den aklınıza gelebilecek birçok üründen oluşan bir websitesi oluşturmuş. Gorceryandmeat 9 Kat Tat’tan, dolmalık fıstığa, şalgama kadar aklınıza gelebilecek birçok ürünle dolu. Amerika’da yaşıyor ve aradığınız Türk ürünlerine kolay ulaşamıyorsanız elinizin altında bulunması gereken bir site diyebiliriz.

groceryandmeat

Yurtdışına Hediye Çiçek Göndermek

Yurtdışına çiçek göndermek de hediye amacıyla tercih edilen ürünlerden biridir. Özel günler ve çeşitli kutlamaların yıllardır vazgeçilmezi olan çiçek için size birçok farklı ülkeye gönderim yapan alternatifler sunuyoruz.

Bu sitelerin ortak özelliği diğer alışveriş sitelerinde yaşadığınız kargo ücretleri üzerinden yaşanan sıkıntı aslında bu ürünlerde yaşanmıyor. Çünkü çiçekçiler genellikle yurtdışında çeşitli ülkelerdeki çiçekçilerle anlaşıp talebinizi gerçekleştiriyor. Bu sebeple bu sitelerde yaşanacak deneyim de ülkeden ülkeye oldukça çeşitlilik gösterebilir. Bu da aklınızda olsun.

Turkflowers

Turkflowers en acil siparişleri bile karşılamanıza izin veren dünya çapında geniş bir çiçekçi ağına sahip. Aynı gün teslimatlı siparişlerinizi, yerel çiçekçilerileriyle en taze çiçeklerden seçerek hazırlamakta ve teslim etmektedir. Ayrıca teslimatı yapmak için gerekli tüm nakliyeler de onlar tarafından karşılanıyor. Yurtdışına satış için güvenle tercih edebileceğiniz çiçek satışı yapan sitelerden biridir.

Flora Çiçek

Türkiye haricinde dünyanın birçok ülkesi için vereceğiniz siparişlerde de güvenle kullanabileceğiniz Flora Çiçek ülkelere göre farklı ürün ve fiyat yelpazesiyle karşınıza çıkıyor. Yurtdışına çiçek kategorisinden göndereceğiniz ülkeyi seçtikten sonra alışverişinizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Yurtdışına Türkiye’den Ürün Göndermek için Alternatifler

Açıkçası bahsettiğimiz birçok alternatif sektörlerinde önde gelen firmalardan olsa da en hesaplı yöntemler olmadıkları kesin. Yurtdışında çalışmak denince akla gelen sorunlardan biri de Türkiye’den özlenecek şeyler oluyor. Bunun önüne geçmek için önerilerimiz hazır!

  • Eğer daha hesaplı bir yol arıyorsanız bulunduğunuz ülkede yaşayan Türkler için kurulmuş Facebook gruplarına bakmanızı tavsiye ederiz. Bu gruplarda sık sık Türkiye’ye gidip dönen kişiler bulabileceğinize emin olabilirsiniz.
  • Göndermek istediğiniz ürün karşı taraf için sorun yaratmayacak ve taşıması da zor olmayan bir ürünse belki size yardımcı olabilecek birini bulabilirsiniz. Bu sayede işin kargo kısmını çok daha kolay bir şekilde çözmüş olursunuz ve yurtdışından alışveriş yapmak için sizin için böylece sorunsuz bir hale gelebilir.

yurtdisinda-alisveris-kindle

  • Eğer yaşadığınız ülkede Türkçe kitap bulma sıkıntısı çekiyorsanız ve Türkiye’den kitap almak istiyorsanız daha önce denemediyseniz kesinlikle bir e-kitap okuyucu almanızı öneririz.

    Yurtdışında yeni çıkan kitaplar dahil olmak üzere Türkçe kitap bulma sorununuzu kökten çözmek için kesinlikle mükemmel bir yöntem. Tabii ki bu alanda en popüler ve kullanışlı öneri Amazon’dan Kindle.
  • Yurtdışına hediye gönderecekseniz ve satın almak istediğiniz ürün Türkiye’ye özgü değilse, öncelikle yerel e-ticaret sitelerini yani göndereceğiniz ülkede de aktif çalışan siteleri kontrol etmenizi öneririz.

    Avrupa ve ABD ülkelerinin çoğu için Amazon ilk tercihiniz olabilir ya da daha farklı bir ürün arıyorsanız Çinli meşhur e-ticaret sitesi Aliexpress’e de göz atabilirsiniz. Aliexpress’i özellikle hediye değil de kendinize alacağınız ürünler için tercih edebilirsiniz.
  • Yazının üst bölümünde bahsettiğimiz Yollando’ya benzer bir diğer girişim de KargoGo. Bu siteyi kullanmak için de KargoGo’nun belirttiği adrese siparişinizi göndermeniz gerekiyor. Ardından ürünün Türkiye’den yurtdışına gönderimini Kargogo firması üstleniyor.
  • Kargo ücreti konusunda alternatif kargo firmalarına göre daha avantajlı teklifler alabileceğinizi söyleyebiliriz. Aynı zamanda ürünü ararken yurtdışına gönderim yapan alışveriş siteleri özelinde aramanıza gerek kalmaz.

Yurtdışına hediye göndermek tabii ki yurtiçinde bu işlemi yapmanıza göre bir tık daha meşakkatli olsa da eskiye nazaran çok daha kolay ve yurtdışına gönderim yapan alışveriş siteleri alternatifleri de gitgide çoğalıyor. Yurtdışında yaşayanlar olarak kargo masraflarının iyice azaldığı bir gelecek düşlemeye devam etmemiz gerekiyor.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz