Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Öğrenme


Hangi siteye kaç şahıs giriyor? Siteme bugün kaç kişi girmiş? Sitemde kaç kişi var? Başka bir web sitesinin ziyaretçi sayısını nasil mi öğreniriz? benzer biçimde sitelerin ziyaretçi istatistik verilerini tahmin eden web sitelerini birlikte inceleyelim.

Hangi siteye kaç kişi giriyor ?

Bir başkasına ait web sitesi ziyaretçi sayısı ve tıklanma istatistiklerinizi bize yayınlayan vasıta olan website informer ile başlayalım.

Website Informer

Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Öğrenme

website.informer.com

Geçen gün bazı web sitelerinin günlük veya aylık ziyaretçi sayıları lazım oldu. Örneğin, mynet'i günde kaç kişi ziyaret eder? Yada Facebook’u, Instagram’ı yada diğer web sitelerinin yaklaşık ziyaretçi sayılarını rahatlıkla ücretsiz öğrenebiliriz.

https://website.Informer.Com Web sayfasının giriş yapıp öğrenmek istediğiniz website ziyaretçi sayisini öğrenmek için link girdiğinizde size günlük kaç kişinin ziyaret ettiğini göstermekte. Sadece kendi siteniz için değil rakip sitelerin ve başka sitelerin ziyaretçi sayısını bu site ile öğrenebilirsiniz.

Burada daily visitors yazan yerde internet sitenin günlük ziyaretçi sayısı öğrenme imkanı veriyor. Daily pageviews yazan kısımda günlük sayfa görüntülenmesi Alexa Rank: ise alexa görünürlük değerini belirtmektedir.

Bununla beraber alt domainleri var ise subdomains benzer biçimde bu tarz şeyleri belirtmekte bağlı olduğu dns adreslerini vermektedir. Bununla bağlı olarak Dns Serverlerinin ve IP adreslerinin bağlı olduğu adresleri görebilirsiniz.

Alexa.Com

Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Öğrenme

alexa.com

Diğer bir Server ise Alexa.Com Burada ise websitenin görünürlüğü ile ilgili bilgi vermektedir. Hangi ülke üzerinde görünürlüğü fazla nereden ve hangi keyword üstünden ziyaretçi çektiği bilgilerini de vermektedir.

Yandex Metrica

Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Öğrenme

metrica.yandex.com.tr

Yandex metrica ile, Kimin ne zaman hangi konumdan ve hangi bağlantıdan sitenize girdiğini öğrenebilir bununla alakalı optimizasyonları sağlayabilirsiniz.

Yandex metrica ile ne kadar ziyaretçi aldığınızı Tıpkı Google Analytics’te olduğu gibi görebilirsiniz. Web sitenizde hem analytics hem yandex metrica kullanabilir size sunulan verileri kıyaslayabilirisiniz.

Google Analytics

Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Öğrenme

analytics.google.com

Kendinize ilişkin doğrusu yönetimi sizde olan bir web sitesinin Google Analytics aracı ile ne kadar trafik (ziyaretçi) aldığını görmek tamamen ücretsizdir.

Google tarafından, veri madenciliği için kurulmuş, en iyi çözümleme aracıdır. Bu vasıta yardımıyla siteniz hakkında onlarca bilgiye ulaşmanız mümkündür. Sitenizde anlık ne kadar trafik var? Sitemde şuan kaç şahıs var? Gibi sorularınıza yanıt olacak mükemmel anlık trafik takip edeni aracı mevcuttur.

Sosyal medya’dan gelen trafikleri, Arama Motorların’dan gelen trafikleri filtreli bir biçimde gösteren bu araç tamamen parasız ve her Gmail hesabı olan bireyin kullanabileceği bir araçtır. Bir gmail hesabı ile 50 siteye kadar çözümleme etme izniniz bulunmaktadır.

Gmail hesabınızla Analytics’e giriş yaptıktan sonrasında size verilen ziyaretçi sayısı öğrenme kodunu sitenize ekleyip panel üzerinden gelen trafiği test etmeniz, yapmanız ihtiyaç duyulan tek işlemdir.

Google Analytics’le aşağıdakiler şeklinde önemli soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz:

  • Sitemde ne kadar vakit geçirdiler ?

  • Web sitemi kaç kişi ziyaret etti ?

  • Web sitemde gezinirken hangi linkten ayrıldılar ?
  • Ziyaretçiler yerli mi yoksa ülkenin veya dünyanın başka yerlerinden mi giriş yaptılar ?
  • Sitemden alışveriş yaptılar mı yada istediğim başka bir işlemi gerçekleştirdiler mi ?
  • Sitemi, Google, başka arama motorları yada başka web siteleri kanalıyla mı buldular ?

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz