Virüse Rağmen Antalya’da plajlar hazırlanıyor! şaşırtıcı sosyal mesafe düzeni..


Antalya'nın Konyaaltı sahilinde emek harcama yürüten belediye ekiplerince plaja Kovid-19 tedbirleri kapsamında uyarma levhaları asıldı, şezlong ve şemsiyeler ise toplumsal mesafe kuralına uygun yerleştiriliyor.
Virüse Rağmen Antalya’da plajlar hazırlanıyor! şaşırtıcı sosyal mesafe düzeni..

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahili, denize girip plajda güneşlenecek yerli ve yabancı turistler için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uygun olarak düzenleniyor.

Ramazan Bayramı sonrası iç turizmin hareketlenmesini bekleyen sektör temsilcileri, 'kontrollü toplumsal hayat' ve 'yeni normal' olarak nitelenen dönemde dinlence planı meydana getiren müşterilerine halk sağlığını en üst seviyede tutan ve hijyen kurallarını gözeten hizmeti verebilmek için gün sayıyor.

Bu kapsamda Türk turizminin amiral gemisi olarak anılan Antalya'da, her sene milyonlarca yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı'nda Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla bir dizi önlem alındı.

Bu sabah sahile gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un turizmde normalleşme sürecine ilişik haziran ayını işaret etmesi doğrultusunda emek harcama yürüttü.


Pandemi sürecinde piyasaya çıkan İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca virüsle savaşım sağlanıncaya kadar tedbir amaçlı girişlerin yasaklandığı plajlardan olan Konyaaltı Plajı'nda "deniz keyfi" yapmak isteyenler bundan böyle "sosyal mesafe" kuralına uyacak.

 


Yasağın kaldırılmasının peşinden sessizliğini bozacak dünyaca ünlü plaj için misal bir düzenleme yapıldı.


Belediye ekiplerince plaja girişten itibaren yönlendirmelerin de yer aldığı toplumsal mesafe uyarı tabelaları asıldı.
Plajdaki şezlong ve şemsiyelerin ise sosyal mesafe kuralına müsait yerleştirilmesi için çalışma başlatıldı.


Bölgedeki işletmelere de misal olması için turistlerin güneşlenme aralıkları işaretlenerek belirgin hale getirildi.
Ekiplerin, aşamalı olarak açılacak gezim sezonu süresince de plajlarda toplumsal mesafe kontrolü yapacağı öğrenildi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz