Vatan, Mağazaları Açacağı Tarihi Belirtti !


Türkiye’nin devi olan teknoloji marketlerinden biri olan Vatan Bilgisayar, 1 Haziran’da mağazalarını açacağını duyurdu. Bu duyuru teknoloji tutkunlarını sevindirdi.
Vatan, Mağazaları Açacağı Tarihi Belirtti !

Koronavirüs pandemisi nedeniyle pek çok şirket olduğu benzer biçimde teknoloji ürünü satan mağazalar da kapanmıştı. Bu süreçte ürünlerini web üstünden satan şirketlerden olan Vatan Bilgisayar, resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada mağazaların ne vakit açılacağını duyurdu. Yapılan açıklamayla göre, firma mağazalarını 1 Haziran’da açıyor. 

Açılan mağazalarda koronavirüse karşı ne şeklinde önlemler alınacağını açıklamayan firma, muhtemelen toplumsal mesafeye ehemmiyet verecek bazı kurallarla hizmete açılacak. Bu kuralların başlangıcında mağazaya giren kişi sayısında kısıtlama, mağazadaki mamüllerin dezenfeksiyonu gibi önlemler yer alacak. 

Müşteriler teknoloji mağazalarının açılmasını istiyordu

Pandemi sürecinde teknolojik ürün almak isteyen, ancak internet üstünden satılan ürünlere pek fazla güvenmeyen binlerce kişi; Vatan Bilgisayar, Teknosa benzer biçimde teknoloji mağazaların açılmasını istiyordu. Bu kullanıcılar için müjdeli bir haber olan Vatan Bilgisayar’ın açılması, parlak zeka telefon, bilgisayar, monitör, beyaz eşya benzer biçimde çeşitli teknolojik mamüllerin satışında artışın yaşanmasını sağlayacaktır. 

Vatan Bilgisayar, henüz mevzuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmadı, ancak pek fazlaca tekrar oluşturulan firmada olduğu şeklinde birtakım ürünlerinde kampanyalar yapacağını düşünebiliriz. Zira, meydana getirilen açıklamanın altındaki yorumlarda müşterilerin en fazlaca istediği şeyin kampanya bulunduğunu gördük.

Türkiye’de koronavirüs pandemisi iyi mi seyrediyor?

Ülkemizde Vatan Bilgisayar gibi pek oldukca firma, mağazalarında yeniden hizmet vermeye başladı. AVM’lerin açılmasıyla hızlanan bu süreç, COVID-19’un bulaşma riskini muayyen bir seviyede artırıyor, ancak bununla birlikte ekonominin de toparlanmasına destek oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken aslolan nokta, insanların bu biçim bölgelere ihtiyacı olmadığı sürece gitmemesi, gittiğinde de lüzumlu önlemleri alıp toplumsal mesafeye dikkat etmesi olarak gösterilebilir. 

Zaten, son dönemde açıklanan veriler, koronavirüsün ülkemizde aşağıya doğru ilerleyen bir grafik çizdiğini gösteriyor. Bu müspet grafiğin değişmemesi için hep birlikte dikkatli olmaya devam etmeliyiz

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz