Vali Canbolat'tan 'Bursa'da vaka sayısı bir günde yüzde 50 arttı' iddiasına açıklama geldi !


Bursa Valisi Yakup Canbolat, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) olay sayısının bir günde yüzde 50 arttığı iddiasının doğru olmadığını söyledi.
Vali Canbolat'tan 'Bursa'da vaka sayısı bir günde yüzde 50 arttı' iddiasına açıklama geldi !

Canbolat, yapmış olduğu açıklamada, bazı basın gösterim organları ve toplumsal medyada, Bursa'da Kovid-19 olaylarında büyük artış olduğuna ilişkin haberlere yer verildiğini hatırlattı.

"FARKINDALIK OLUŞTURULMASI İSTENDİ"

Kendisinin lafları kaynak gösterilerek yayımlanan haberlerin, 9 Haziran'da Bursa'daki toplam vakaların yüzde 50'si kadar kişiye Kovid-19 tanısı konulduğu şeklinde algılandığını aktaran Canbolat, "Orada kastedilen şey o günkü, günlük vaka sayısındaki artıştı. Farkındalık oluşturulması istendi. Ayın 9'unda olay sayısında bundan önceki güne gore yüzde 100'e yakın artış vardı ve bunun yarısı Yıldırım ilçesindeydi. Ona dikkat çekilmek istendi." diye konuştu.

Vali Canbolat, il genelinde hem koronavirüsle savaşım hem Vefa Sosyal Destek Gruplarının emekleri hem de normalleşme sürecinin sorunsuz yürütülmesi noktasında koordinasyon halinde çalıştıklarını dile getirdi.

Bu konuda devlet kuruluşlarının çabalarının yanı sıra vatandaşlara da büyük görevler düştüğünü belirten Canbolat, maske, toplumsal mesafe ve hijyen kuralına azami dikkat gösterilmesinin salgının kısa sürede ülkenin gündeminden düşmesini sağlayacağını laflarına ekledi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz