Vakıfbank'tan 0.88 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Veriliyor! Devletten 0.41 Faiz İndirimi Müjdesi Geldi


Vakıf Bank kamu bankaları arasında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara sevindirici haberi verdi. Son dönemde yükselen konut kredisi faiz oranları ile ne yapacağını bilemeyen vatandaş büyük fırsatı değerlendirmeye başlıyor. 120 ay vade imkanı ile yüzde 0.88 faiz oranı kullanarak hemen kredi çekip ev sahibi olabilirsiniz. Kaynak: Vakıfbank'tan 0.88 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Veriliyor! Devletten 0.41 Faiz İndirimi Müjdesi Geldi
Vakıfbank'tan 0.88 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Veriliyor! Devletten 0.41 Faiz İndirimi Müjdesi Geldi

Vakıfbank'tan müjde geldi. Vakıf Bank kentsel dönüşüm kredisi desteği ile vatandaşlara ev sahibi olma imkanı sağlıyor. Kentsel Dönüşüm Kredisi paketinde en düşük faiz oranı 0.88 olarak yenileniyor ve banka tarafından yapılan açıklama ile 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanun gereğince evini kentsel dönüşüme vermiş vatandaşlara 0.88 faiz oranı uygulanarak kredi desteği verileceği belirtiliyor. İşte krediye dair son dakika haberleri...

Vakıfbank'tan evini kentsel dönüşüme veren vatandaşlara 0.88 faiz oranı ile kredi desteği verilmeye başlanıyor. Vakıfbank'tan kredi desteği almak isteyen vatandaşların bazı şartları taşıyor olmaları gerekiyor. Kredi desteği ile ilgili güncellemeler yapıldı.

Evimi Kentsel Dönüşüme Vermiş Olanlara Yüzde 0.41 Faiz Desteği Bakanlıktan

Düzenlenen kampanya ile kentsel dönüşüm için evini vermiş olan vatandaşlar devlet tarafından yeni evlerini yaparken düşük faizli kredi desteği de kullanabilecekler.

Faiz Oran Tablosu Belirlendi!

Kentsel dönüşüm konut yapım kredisi için başvuru yapacak vatandaşlar 3 ay ile 120 ay arasında vade imkanından yararlanabilecekler. Faiz oranı aylık yüzde 1.29 olarak hesaplanıyor.

Devlet faiz desteği aylık;

  • A sınıfı verimlilik olan konutlar için % 0.41,
  • B sınıfı verimlilik olan konutlar için % 0.37
  • Standart konutlar için % 0.33 olarak verilecek.

Bu durumda kredinin vatandaşa sağlayacak olduğu oran A sınıfı verimlilik için 0.88, B sınıfı verimlilik için 0.92, standart konutlar için 0.96 olarak uygulanacak.

Vakıfbank Konut Kredisi Kullanmak İsteyenler İçin Başvuru Şartları Ne?

Vakıf Bank'tan söz konusu olan destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar;

  • Evlerinin kentsel dönüşüm kapsamına girdiğini gösteren bir belge ile müracaat etmelidirler.
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen riskli alan bölgesi içerisinde yer alan konutlara bu kredi desteği veriliyor.
  • Dönüşüm kredisi kentsel dönüşüm ile ev yenilemek isteyen hak sahiplerine ödenen kredi yapı olarak belirlenen konutlar için en az 12 yıldır oturan kiracı veya sınırlı aynı hak sahibi olan kişilere de kredi desteği verilmektedir.
  • Konutu kentsel yapı olarak kayıt altına alınmış ve bu nedenle yeni bir ev satın almak isteyen vatandaşlara da kredi desteği sağlanıyor.

Kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşlar durumlarını gösterecek belgelerle kendilerine en yakın bulunan Vakıfbank şubesine gidip yüzde 1.29 oranı ile kredi kullanmak yerine yüzde 0.88 oranla konut kredisi desteği alabiliyorlar. Konut kredisi desteği onaylanan vatandaşlar konut kredisi ekspertiz işlemlerinin tamamlanması ile birlikte konut alma süreci işletilmeye başlanır ve daha uygun şartlarda vatandaş ev sahibi olabilmektedir.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz