‘Uzman çavuşum’ dedi, Yalanı ile sosyal medyada cinsel istismar ile tehtit etti !


Kendisini uzman çavuş yalanıyla tanıtan Burak Özdemir, 42 kadının Facebook, Instagram ve e-mail hesabını ele geçirdi. Ulaştığı kadınların kiminden çıplak resim isteyen, kimisiyle zorla beraber olan düzmece uzman çavuş, bayanlardan birinin dikkatiyle yakayı ele verdi.
‘Uzman çavuşum’ dedi, Yalanı ile sosyal medyada cinsel istismar ile tehtit etti !

İstanbul’da üniversite okuyan M.S.’ye (25) 16 Eylül 2018’de lise arkadaşı S.B. adlı bireyin Facebook hesabı üstünden ileti geldi: “Senden hoşlanan birisi var. Kendisi sosyal medya kullanmadığı için benden rica etti. Facebook şifremi verdim, o seni arayacak” dedi. M.S. Beklemeye başladı. Dakikalar sonrasında M.S., Messenger’ın sesli arama uygulaması üzerinden arandı. M.S. Arayan kişiye kim olduğunu sordu. “Kimlerle yattığını biliyorum, sevgilin var mı” diye konuşan kişiye M.S. reaksiyon gösterdi. “Senin kimlerle yatıp kalktığına dair videoları babana göndereceğim” diyen şahıs S.B.’nin telefon rehberindeki bazı numaraları peşi sıra söylemeye başladı. M.S. Korkuyla arayan kişiye, Facebook şifresini ve telefon numarasını verdi. Epilepsi hastası M.S. Geçirdiği kriz sonrası S.B.’yi arayarak durumu anlattı. S.B. Facebook hesabının ele geçirildiğini söyledi.

Soğukkanlı Davranmıştı:

M.S.’nin hesabını yakalayan kişi bu kez S.G. isimli başka bir hanıma ulaştı. Aynı yöntemle S.G.’ye yaklaşan bu kişi, kendisine son kullandığı numarayı söyledi. Paniğe kapılmayan S.G. Görüşmeye devam etti ve kendisine fotoğrafını göndermesini istedi. S.G. Elde etmiş olduğu bilgiler üzerine M.S.’ye Instagram üstünden ulaştı ve durumu anlattı. M.S. Hesabını ele geçiren ve dost listesindeki birçok hanımı da taciz eden kişinin Burak Özdemir (26) bulunduğunu tespit etti. M.S., Özdemir hakkındaki Muğla Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özdemir hakkındaki ‘tehdit’, ‘şantaj’ ve ‘kişisel verilerin ele geçirilmesi’ suçlarından Ortaca 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Savcılığa Şikayet Etti:

M.S.’nin avukatlığını icra eden İzmir Barosu’na üye avukat Serhat Deniz Çelikkaya da Özdemir’in kendisine karacılık attığı nedeni öne sürülerek şikâyetçi oldu. Öte taraftan Özdemir’in, hakkındaki dava açılmasına sebep olan savcılara yönelik de CİMER’e ve HSK’ya şikâyette bulunduğu anlaşıldı. Özdemir verdiği ifadelerde özetle şu savunmayı yaptı: “Benim bu mevzularla hiçbir ilgim ve alakam yok. Telefon numaralarım birileri tarafınca Facebook’ta paylaşılmış. Hakkımda şantajdan 25 kabahat kaydı var. Bunların tamamı sosyal medya üstünden numaramın paylaşılması kararı oldu. Benim sosyal medya hesabım yok, evimizde internet yok. Birileri bana oyun oynuyor.” 

İşleyiş Hep Aynıydı:

Özdemir’in 40 kadını daha mağdur etmiş olduğu öğrenildi. Antalya’da F.A.’yı şantajla otele götürdüğü ve zorla beraber olduğu belirlendi. Adana’da yaşayan R.R.K. (24) Özdemir’in, arkadaşının Facebook hesabı üzerinden ulaştığını ve şantaj yaptığını anlattı. Ancak soruşturmalarda delil yetersizliğinden takipsizlik sonucu verildi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz