Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Uzaktan eğitim ne kadar uzatıldı?


Corona virüs salgını sebebiyle okullar 13 Mart'ta tatile girmiş, 23 Mart'tan bu yana da EBA TV üzerinden uzaktan tahsil ile devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılacağı tarih olarak açıklanan 30 Nisan gününe kısa bir süre kala uzaktan öğrenim tarihinin uzatıldığını açıkladı. Peki uzaktan öğrenim ne vakit bitecek? Uzaktan öğrenim ne zamana kadar uzatıldı?
Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Uzaktan eğitim ne kadar uzatıldı?

23 Mart'tan bu yana EBA TV üzerinden uzaktan eğitimle devam edilen 2019-2020 tahsil yılı için bilgiler paylaşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzun zamandır en merak edilen konuların başında gelen uzaktan tahsil ne zaman bitecek sorusunu yanıtladı. Peki uzaktan tahsil ne zamana kadar uzatıldı?

UZAKTAN EĞİTİM NE KADAR UZATILDI?

Daha önce okulların açılış tarihi olarak 30 Nisan belirlenmişti. Ancak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu tarihin Bilim Kurulu tavsiyeleri ve mevcut koşullar göz önünde bulundurularak uzatılabileceğine işaret etmişti.

Bakan Selçuk’un açıklamasına göre; Uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam etmesi kararlaştırıldı.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları: Uzaktan tahsil şu anda elimizdeki tek seçenek. Uzaktan öğrenim üstüne çalışmaya devam ediyoruz. Bu konu ile ilgili tedbirler hayata geçti.

UZAKTAN EĞİTİM NE KADAR UZATILDI?

  • Öğrencilerimizin ve velilerimizin bu zorlu süreçte yanlarında olmak için psikososyal desteklerimiz de devreye giriyor.
  • Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz en hassas konumuz. Tüm hazırlıklarımızı etraflıca yapıyoruz. 11 ve 12. derslik öğrencilerinin EBA Akademik Destek Platformu'na yoğun talebinin farkındayız. Son birkaç gün arasında kayıt olan talebe sayısının da 1 milyona yaklaştığını da söyleyebiliriz.
  • EBA'da ilk 15 günde ders sayısı 650 bine yaklaştı. Öğrencilerimiz EBA ile zaman kavramından bağımsız olarak çalışmalarını sürdürebiliyorlar.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz