Usyk, Joshua ile Unvan Maçı Yapma Niyetinde! Usyk’e, Alternatif Maç Teklifi Geldi!


WBO-WBA-IBF-IBO Ağır Sıklet Şamoyionu Anthony Joshua ile WBC-Ring Magazine Ağır Sıklet Şampiyonu Tyson Fury’nin yapacağı; İngiliz boks tarihinin en büyük maçlarından birisini gerçekleştirmek için resmi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.
Usyk, Joshua ile Unvan Maçı Yapma Niyetinde! Usyk’e, Alternatif Maç Teklifi Geldi!

Joshua’nın WBO bünyesinde zorunlu rakibi olan; Ukraynalı Oleksandr Uysk, Fury-Joshua maçını beklemeyip sıradaki maçını Joshua ile yapmak istiyor. Joshua, WBO unvanını boşa çıkartıp, bu durumdan kurtulabilir fakat; tüm kemerlerin ortada olduğu “Tartışmasız Ağır Sıklet” lakabı için her unvan önem arz ediyor.

Bu durum için Eddie Hearn, Usyk’e bir teklifte bulundu. WBO sıralamasında; 1. sırada bulunan Usyk’in, 2. sıradaki Joe Joyce ile Geçici WBO Ağır Sıklet Unvan maçı yapmasını önerdi. Anthony Joshua – Tyson Fury ile ilk maçını gerçekleştirdikten sonra maçı kazanan kişi WBO Ağır Sıklet Unvanı’nı boşa çıkartacak. Bu boşa çıkarma, Geçici WBO Ağır Sıklet Unvanı’nı kazanan kişiyi direkt olarak WBO Ağır Sıklet Şampiyonu yapacak.

Eddie Hearn: “Tartışmasız Ağır Sıklet Dünya Şampiyonasını durdurmak mı istiyor? Eğer Usyk bunu yaparsa, taraftarlar hoşlanmayacak. Ona (Usyk’e) saygısızlık edip ‘Üzgünüm, beklemelisin.’ diyemeyiz. Gördüğüm cevap Usyk’in Joe Joyce ile savaşması. “Joshua vs Usyk” ve “Fury vs Wilder III” harika maçlar ama dürüst olmak gerekirse Fury vs Joshua maçını göremezsek, bu herkes için bir hayal kırıklığı olur. Görüşmeler gerçekten iyi ilerliyor. Mayıs sonu, Haziran başı, bu maçı göreceğimize eminim.”

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz