Ukrayna’da katliam yaptı: Tartıştığı 7 kişiyi av tüfeğiyle öldürdü !


Ukrayna’nın Jitomir ilinde bir şahıs, hemen hemen belirlenemeyen bir nedenden ötürü tartıştığı 7 kişiyi av tüfeğiyle vurarak öldürdü.
Ukrayna’da katliam yaptı: Tartıştığı 7 kişiyi av tüfeğiyle öldürdü !

Ukrayna Polisi’nden meydana getirilen yazılı açıklamaya göre, Ukrayna’nın Jitomir iline bağlı Novoselitsya köyünde bugün yerel saatle 01.00 sularında adı açıklanmayan bir erkek ile kimliği gayri muayyen kişiler içinde tartışma çıktı.

Saldırgan kişi tartışma daha sonra av tüfeğiyle 7 kişiyi öldürdü. Olay sırasında kaçmayı başaran bir kişi ise yara almadan kurtuldu. Şüphelinin, cinayetin işlendiği av tüfeğiyle beraber yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.


“BERABER VOTKA İÇİYORLARDI”

Zanlının eşi, Ukrayna basınına vakaya ilişkin yaptığı açıklamada eşinin suçunu itiraf ettiğini söyledi. Olayın köydeki bir gölün kıyısında yaşandığını belirten Olga isminde kadın, “Orada votka içilir ve hep kavga çıkar. Eşim hırçın biridir. Arkadaşları, kendilerinin savaşmaya gittiklerini, onun ise çocuklarını askere göndermediğini söyleyince tartışma çıkmış. Ölenlerden bazıları eşimin ahbaplarıydı. Birçok kez göle balık tutmaya geldiler” dedi.

‘KİRA ANLAŞMAZLIĞI’ İDDİASI

Ukrayna basınında yer alan birtakım haberlerde ise katliamla sonuçlanan tartışmanın, gölde balık tutmak için ödenen kira ücretiyle ilgili yaşanan anlaşmazlıktan dolayı çıktığı öne sürüldü.

“TARTIŞMANIN SEBEBİ ALKOL”

Jitomir İli Polis Teşkilatı Basın Sözcüsü Alla Vaşçenko ise Ukrayna basınına yaptığı açıklamada cinayeti işleyen ferdin alkolün tesiri altında olduğunun belirlendiğini söyledi. Şüphelinin ve öldürülen kişilerin birbirlerini uzun süreden beri tanıdıklarını belirten yetkili, “Kendilerini öldüren kişiyle bir gündür beraberlermiş ve hiçbir sorun yokmuş. Cinayetin aşırı alkol kararı işlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyoruz” dedi.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü ve saldırgandan kaçmayı başaran bireyin sorguya alındığı bildirildi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz