Uçan motosiklet kazaya karıştı! İlk denemede başarısızlık ile sonuçlandı !


Moskova merkezli Hoversurf isimli bir şirket tarafından geliştirilen uçan motosikletler kazaya karıştı. Birçok aracın uçan modelinin ortaya çıkması ile beraber kazalar arttı.
Uçan motosiklet kazaya karıştı! İlk denemede başarısızlık ile sonuçlandı !

Genellikle bilim kurgu filmlerinde yer edinen uçan motosikletler kazaya karıştı. Özellikle de pervane sistemlerini kullanan şirketler, oldukca rahat bir biçimde uçuş faaliyetleri gerçekleştirebiliyor. Eğer bunların ancak bireyler tarafından alındığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Devletler ve kurumsal şirketler bu tür ürünlere çok geniş yer vermeye başlıyor. Moskova merkezli Hoversurf daha şimdiden birçok ülke ile antak kalma oluşturmaya başladı bile. Yaşadığı kazaları saymazsak, talihli bir firma bulunduğunu söyleyebiliriz.

Uçan araçlarda güvenlik önlemleri yaşam kurtarıyor
En dikkat çeken yerler arasında bulunan Dubai, daha şimdiden uçan araçlarla konuşulmaya başlandı. Buradaki yönetim, polislerin uçabilen motosiklet modelleri kullanabilmesi için Rusya merkezli bir şirketle anlaşma yaptı. Bu anlaşmaya göre Dubai yönetimi yüklü bir sevkiyat gerçekleştirecekti. Ancak asla beklenmeyen bir anda kaza meydana geldi.

Uçan motosikletler kazaya karıştı

Bu aracın niçin kaza yaptığını anlamak için öncelikle işleyişine bir göz atmak gerekiyor. Firma tarafınca üretilen bu yeni nesil model, tamamen pervaneler üstüne kurulu. Pervanelerin hızlı bir biçimde emek harcaması sayesinde, yerden havalanan ve istenilen her yere giden bu araçlar son aşama kullanışlı sadece pervaneler pilota oldukça yakın olduğu için ona zarar verebilecek potansiyele sahip. Şirket bu konuda defalarca uyarılmasına karşın tedbir almadı.

Gerekli kontrollerin Rusya’da sağlaması şirkete büyük bir itimat vermişti ve herhangi bir kaza yaşanmamıştı. Ancak bildiğiniz suretiyle Rusya ve Dubai ısı açısından son derece değişik yerler. Termometre problemi sebebiyle uçan bu araç dayanamadı ve ani bir halde düşüş yaşadı. Gerekli önlemler alındığı için neyseki pilota herhangi bir zarar gelmedi. Sizce bu tür motosiklet modelleri için henüz fazlaca mu erken? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz