Tyson Fury'de Beklenen Çözüm - Yaklaşan Günlerde Deontay Wilder Tahkim


Önümüzdeki hafta, Tyson Fury ve Deontay Wilder tahkim hakeminin bu davayla ilgili bir karar vermesi bekleniyor.
Tyson Fury'de Beklenen Çözüm - Yaklaşan Günlerde Deontay Wilder Tahkim

Eski WBC ağır sıklet şampiyonu Wilder (42-1-1, 41 KO), geçen yıl Şubat ayında yaptığı mücadelenin bir parçası olan sözleşmeli rövanşını istiyor.

Hakem, Wilder'a rövanş hükmünün bir parçası olan üçüncü dövüşü borçlu olup olmadığına karar verecektir.

Fury'nin yönetiminin sözleşmenin süresinin dolduğunu gördüğüne inanılıyor. Önümüzdeki hafta kararın, Wilder'ın üçüncü dövüşünü bir noktada yapıp yapmayacağına ve kendisine hasar verilip verilmeyeceğine karar vermesi bekleniyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Fury, Wilder'la riskli üçüncü dövüşe girmeden devam etmeyi tercih ederdi çünkü IBF / WBA / WBO şampiyonu Anthony Joshua'ya karşı "The Bronze Bomber" ile yüzleşirse berbat olabilecek daha büyük bir para çatışması var.

Joshua-Fury dövüşleri için bekleyen tüm parayla, hakemin Fury'ye karşı karar vermesi durumunda Wilder'ı yoldan çıkarmak için bir şeyin yoluna gireceği tahmin edilebilir.

Tyson Fury'de Beklenen Çözüm - Yaklaşan Günlerde Deontay Wilder Tahkim

"Çingene Kral" ın Wilder'ı ele geçirip bayıltılmasıyla Joshua-Fury mücadelesinin riske atılması için çok fazla para söz konusu.

Gücü olmayan ve neredeyse kazanma şansı olmayan zayıf bir rakip olsaydı, Fury muhtemelen savaşı bir saniyede alırdı.

Açıkçası Fury, geçen yıl sözleşmeye dayalı rövanşı, kendi kendine sihirli bir şekilde ortadan kalkacağını umarak sürüklemesine izin vermektense, yoldan çıkarırdı.

Ancak Wilder, pek çok boks hayranının uzun bir sayımla kurtarıldığını düşündüğü bir maç olan 2018'deki ilk dövüşünde açıkça bayıldığı Fury için kimse için kesin bir kazanç değil.

Hakemin nasıl yönettiğini ve Team Fury'nin Wilder'ı yoldan çekip Anthony Joshua'ya karşı iki maaş günü kavgasını alt edebilmek için nasıl bir hamle yapacağını görmek eğlenceli olacak.

Tyson Fury'de Beklenen Çözüm - Yaklaşan Günlerde Deontay Wilder Tahkim

Wilder, Joshua'nın Fury ile iki kez karşılaşmasını beklemek zorunda kalabilir, bu onun için kötü bir şey olabilir. Bunu düşün. Joshua, Fury'yi arka arkaya iki kez nakavtla yok ederse, Wilder'ın "Çingene Kralı" ile yüzleşmesi neredeyse anlamsız olacaktır.

Fury hala yenilmezken üçüncü bir Wilder-Fury dövüşünün kazanacağı para, boks dünyası onu bitmiş ürünler olarak göreceğinden ve maç, sahip olacağı kadar büyük parayı kazanmayacağından, gitmiş olacak.

“Kaynaklar: Muhtemelen Pazartesi gününe kadar önümüzdeki günlerde Tyson Fury-Deontay Wilder tahkiminde çözüm bekleniyor. Tartışma rövanş maddesini çevreliyor: Wilder'ın üçüncü bir dövüş borcu var mı? Eski yargıç Daniel Weinstein yönetecek. Wilder tazminat alacak mı? Fury basitçe ilerleyecek mi? " @MikeCoppinger dedi.

"Bu, elbette, Tyson Fury-Anthony Joshua'yı Suudi Arabistan'da Ağustos ayı başlarında sonuçlandırmak için yapılan çabaların zemininde devam ediyor ve kaynaklara göre Riyad'da 14 Ağustos görülüyor."

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz