THY'nin Chicago ile Washington'a tarifeli seferleri sonunda başlıyor


Türk Hava Yolları (THY), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında ara verdiği ABD'de Washington ile Chicago'ya tarifeli seferlerini yine başlatıyor.
THY'nin Chicago ile Washington'a tarifeli seferleri sonunda başlıyor

Öğle saatlerinden itibaren Washington ile Chicago'ya uçmak için havalimanına gelen yolcular, termal kameralarla kontrol edildi.

Arama noktalarından geçen yolcular, toplumsal mesafeye uyarak işlemlerini yaptırdı. THY kontuarında sıraya giren yolcular, bilet ve bagaj işlemlerini gerçekleştirdi.

Pasaport kontrolünün peşinden yolcular uçaklara yönlendirildi.

THY'nin saat 21.00'de Washington'a 293, saat 21.05'te Chicago'ya ise 264 yolcusuyla sefer yapacağı öğrenildi.

Yolculardan Celal Algül, basın mensuplarına, ABD'de bulunan kızının yanına gitmek için bilet aldığını belirterek, "Biraz korkumuz olsa da gereken tedbirleri alarak gidiyoruz. Her şeyin hayırlısı." dedi.

Erce Şenocak ise yerleşmek için ABD’ye gittiğini, şubat ayından beri uçuş beklediğini anlattı. 

Tahliye uçuşlarına da işleri yüzünden bir türlü yetişemediklerini kaydeden Şenocak, "Sonunda bir tane yakaladık ama içimizde hep tedirginlik vardı. Her tarifeli uçuş son dakikada iptal olmuştu. 'Acaba bu uçuş da öyle olacak mı?' diye son dakikaya kadar bekledik." diye konuştu.

Şenocak, ABD'deki vaka rakamlarından ötürü bir tedirginlik duyduğunu ancak koronavirüse karşı ehil önlemleri de aldığını söyledi. 

Sık sık ellerini yıkayıp toplumsal mesafeye dikkat ettiğini ifade eden Şenocak, "New York'a uçuş olmadığı için Washington'da bir araba kiralayıp oradan geçmeyi düşünüyorum." gibi konuştu.

Erin DePaula, ABD'ye uçuş planının mart ayından beri iptal olduğunu, şimdi de Chicago seferiyle dönüş yapacağını belirtti.

Salgından sonrasında ilk defa uçacağını özetleyen DePaula, "Ben zaten genel hatlarıyla uçak yolcuğu için endişe duyuyordum. Bunun pandemiyle bir ilgisi pek yok." dedi.

Öte yandan THY'nin Twitter hesabından dün icra edilen sefer sayılarıyla ilgili meydana getirilen paylaşımda, "Daha kuvvetli geri dönüyoruz. 18 Haziran 2020 tarihinde @eurocontrol bölgesinde gerçekleşen 8000 uçuşun 400'ünü gerçekleştirerek en fazla uçuşa sahip hava yolu olmaktan gurur ve saadet duyuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz