THY Başkanı Aycı 'atama' eleştirilerine yanıt verdi: İnsanları adam asmaca ile değerlendirmek hiç doğru değildir


THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY'de meydana getirilen iki atamaya yönelik eleştirilere, "CV'leri, emek verme süreleri kifayetsiz olsa tartışılır fakat ortada böyle bir durum yokken aile bağı üzerinden insanları adam asmaca ile değerlendirmek doğru değil" sözleriyle cevap verdi.
THY Başkanı Aycı 'atama' eleştirilerine yanıt verdi: İnsanları adam asmaca ile değerlendirmek hiç doğru değildir

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'ın kardeşi Ümmet Şenocak THY'de 'Özel Kalem Operasyon Müdürlüğü'ne atanırken, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben'in oğlu Feyyaz Akben de 'Yolcu Hizmetleri Müdürlüğü'ne getirildi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı atamalara yönelik gelen eleştirilere "THY'yi yıpratanlara cevabımız şirketimizin vazgeçmediğimiz kadrolarıyla elde etmiş olduğu başarıları" cevabını verdi. 

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya konuşan Aycı, "Müdür olmaya kıdemi, çalışma süresi yeterli iki kişiden bahsediyoruz Nagehan Hanım. CV’leri, çalışma süreleri yetersiz olsa tartışılır ve tartışılmalıdır ama ortada böyle bir durum yokken aile bağları üzerinden insanları adam asmaca ile değerlendirmek doğru değil. Bunlar üstünden THY’yi yıpratanlara cevabımız şirketimizin vazgeçmediğimiz kadrolarıyla elde etmiş olduğu başarıları. Biz ailesine, ismine değil, ehliyetine, liyakatine, performansına ve alın terine bakıyoruz. Seçimlerimiz yanlış olsa bu sonuçlar gelmezdi” diye konuştu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz