Türkiye, Uçan Otomobil Teknolojisinde Dünya Devleri Arasına Girebilir !


Türkiye’nin ilk ulusal İnsansız Hava Aracı (İHA) Bayraktar TB2’nin mimarı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin ilk uçan arabası Cezeri ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Bugün adım atanlar gelecekte önder olacaktır. Uçan arabalarda liderler arasına gireriz" dedi.
Türkiye, Uçan Otomobil Teknolojisinde Dünya Devleri Arasına Girebilir !

Türk savunma sanayinin önemli şirketlerinden Baykar’ın Teknik Müdürü ve T3 Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanı olan Selçuk Bayraktar, Radyo D programcısı Adem Metan'ın sunduğu Adem Metan Show’a misafir oldu. Türkiye’nin ilk ulusal İnsansız Hava Aracı (İHA) Bayraktar TB2’nin mimarı olan 41 yaşındaki Bayraktar, Türkiye’nin uçan araba teknolojisinde liderler arasında girebileceğini söyledi.

Savunma sanayisinde bir dönüşümün başladığına dikkat çeken Bayraktar, “Dünyanın başaramadığı birçok şeyi Türkiye başardı. Uçan otomobil Cezeri de bunlardan biri. Bugün 15 sene sonrasının oyunları kuruluyor. Şimdi bu alanda çalışanlar, yarının üreticisi olacaklar. Bu teknoloji kullanılmaya başlandığında üretmeye başlayanların oyuncu olmaları mümkün değil” ifadelerini kullandı.

"Şimdi uçan araba alanında çalışanlar, yarının üreticisi olacak"

"Uçan arabalar önce kırsal yerlerde kullanılacak sonra adım adım hayatımıza girecek"

Sibernetik alanın kurucusu düşünülen Arap icat eden ve mühendis Cezeri ile aynı ismi taşıyan yerli uçan araba, ilk kere geçtiğimiz senenin eylül ayında düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde görücüye çıkmıştı. Azami uçuş yüksekliği 2 bin metre olan ve 1 saat boyunca havada kalabileceği belirten araç, tek şarjda 80 kilometre sürüş menzilli vadediyor.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz