Stadyuma Giremeyince tuttuğu takımın maçını vinç kiralayıp izledi


Koronavirüs nedeniyle stadyumların izleyicilere kapalı olduğu Polonya'da bir taraftar tuttuğu Slaska Wroclaw takımının müsabakasını vinç kiralayarak izledi. İsminin Tomasz Zolkiewcz olduğu öğrenilen taraftarın görüntüsünün sosyal medyada gündem olmasının ardından kulüp yetkilileri Zolkiewicz'e ulaşarak sıkı taraftarlığı için teşekkür etti.
Stadyuma Giremeyince tuttuğu takımın maçını vinç kiralayıp izledi

Polonyalı Tomasz Zolkiewcz'in ekip sevgisi ülkede gündem oldu. Koronavirüs dolayısıyla 81 gün ara verilen Polonya Ekstraklasa'nın 29 Mayıs'ta yine başlamasının ardından ekibi Slaska Wroclaw'ın maçlarına özlem kalan Tomasz Zolkiewicz'i stadyumların taraftarlara kapalı olması durduramadı.

Zolkiewicz takımına olan aşkı dolayısıyla geçtiğimiz Çarşamba günü Slaska Wroclaw'ın deplasmanda karşılaştığı Wisla Plock maçı için Plock kentine geldi. 19 Haziran'dan itibaren stadyum kapasitesinin yüzde 25'i kadar taraftarın maçlara alınmasının planlandığı ülkede Tomasz Zolkiewicz stadyuma girememeye daha çok dayanamadı, takımımın müsabakasını izleyebilmek için personel yükseltme aracı kiraladı. Zolkiewicz'in 90 dakika boyunca aracın tepesinden takımına tezahürat yaptığı maç Slaska Wroclaw'ın 2-1'lik galibiyetiyle sona erdi. Skorla yüzü gülen alev ateş taraftarın vincin tepesinde çekilmiş fotoğrafının toplumsal medyada yayınlanmasının peşinden Slaska Wroclaw kulübü Tomasz Zolkiewicz'e ulaştı. Teknik Direktör Vitezslav Lavicka takım olarak kendilerine verdiği destekten dolayı Zolkiewicz'e teşekkür ve saygı ifadelerini iletti.

Lavicka, sıkı taraftar Zolkiewicz'i Slaska Wroclaw'ın 14 Haziran Pazar günü LKS Lodz takımıyla oynayacağı maça da davet etti. Teknik direktörün daveti üzerine söz mevzusu davranışı için kimseden hiçbir beklentisi olmadığını belirten Tomasz Zolkiewicz, "Tribünlerde sizinle birlikte olacak olmak benim için en büyük ödül" benzer biçimde konuştu. Zolkiewicz, Pazar günü oynanacak karşılaşmada 45 bin kişilik stadyumda maçı izleyecek tek yandaş olacak.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz