Son Dakika.. Yeni kimlik kartı olanlar dikkat: Artık ATM'lerden para çekebileceksiniz


Sosyal yardım ve doğum desteğiyle İŞKUR ödemelerini alacak vatandaşlar, işlemlerini PTT ATM'lerinden çipli TC kimlik kartlarıyla yapabilecek.
Son Dakika.. Yeni kimlik kartı olanlar dikkat: Artık ATM'lerden para çekebileceksiniz

PTT AŞ tarafınca bizim ülkemizde ilk kez başlatılan uygulamayla, sosyal yardım ve doğum yardımıyla İŞKUR ödemelerini alacak vatandaşlar, bu işlemlerini PTT ATM'lerinde çipli TC hüviyet kartlarıyla gerçekleştirebilecek.


PTT AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen toplumsal yardım ve doğum yardımıyla İŞKUR ödemelerini almaya hak kazanan vatandaşların, PTT iş yerlerine gitmesine gerek olmayacak. Vatandaşlar, PTT ATM'lerinden ödemelerini kolaylıkla alabilecek.

Türkiye'de ilk kere gerçekleşecek uygulamayla, PTT'de hesabı olan veya olmayan bütün vatandaşlar, çipli TC kimlik kartları ve nüfus müdürlüklerinden kimliklerini teslim alırken kendilerine verilen şifrelerle ATM'lerden giriş yaparak hesaplarına yatırılan ödemeleri temin edebilecek.

Son Dakika.. Yeni kimlik kartı olanlar dikkat: Artık ATM'lerden para çekebileceksiniz

Şifresini hatırlamayan vatandaşlar, işlemlerini PTT iş yerlerinden de gerçekleştirebilecek. Ödeme tarihleri ise vatandaşların cep telefonlarına gönderilecek SMS ile bildirilecek.

Öte taraftan PTT AŞ, yeni tip koronavirüs sürecinde vatandaşlara emin halde hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşlar ve çalışanların sağlığı için iş yerlerinin önünde sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlemeler yapılırken, ülke genelindeki 4 bine yakın PTT ATM'si düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

TAKİP ET   Google News Abone OlYorumlar (1)

Bir Yorum Yaz