Son dakika.. Van’da Hain Saldırı!, Patlama Yaşandı! yaralılar ve Ölüler var...


Van’ın Çatak ilçesi Narlı ile Dalbastı mahalleleri arasında patlama meydana geldi. patlamada ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. saldırıda 2 işçi şehit oldu, 8 işçi ise yaralandı.
Son dakika.. Van’da Hain Saldırı!, Patlama Yaşandı! yaralılar ve Ölüler var...

Van'ın Çatak ilçesi Narlı bölgesindeki Belbuka Yaylasına yol çalışması yapan yüklenici firmanın sivil servis aracına bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca EYP ile düzenlenen saldırıda 2 işçi şehit oldu, 8 işçi de yaralandı.

Van Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

  • İlimiz Çatak ilçesi Narlı bölgesindeki Belbuka Yaylasına yol çalışması yapan yüklenici firmanın sivil servis aracına bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarınca saat 18.00 sıralarında EYP ile saldırı düzenlenmiştir.
  • Saldırıda araçta bulunan 2 işçi şehit olurken, eight işçi de yaralanmıştır. Yaralı işçiler helikopterle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır.
  • Şehit işçilerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.
  • Tek amacı bölge halkına hizmet götürmek olan sivil işçilere menfur saldırı düzenleyen bölücü terör örgütünü ve arkasında duranları telin ediyoruz.
  • Saldırı sonrası, bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz