Son Dakika: 'Sofi Nurettin' kod adlı teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonun görüntüleri ortaya çıktı


Son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanlığı, terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde üst düzey sorumlusu, 'Sofi Nurettin' kod adlı terörist Halef El Muhammed'in Irak'ın kuzeyinde saklandığı mağarada etkisiz hale getirildiği operasyonun görüntüsünü paylaştı.
Son Dakika: 'Sofi Nurettin' kod adlı teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonun görüntüleri ortaya çıktı

Milli Savunma Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Kabine Toplantısı'nın ardından duyurduğu operasyona ilişkin görüntüleri Twitter'dan paylaştı. Görüntüde, terörist Halef El Muhammed'in etkisiz hale getirildiği mağaranın vurulma anı yer aldı.

"HİÇBİR TERÖRİST HESAP VERMEKTEN KAÇAMAYACAKTIR"

Yapılan açıklamada ise terörist Halef El Muhammed'in Irak’ın kuzeyinde saklandığı delikte, TSK ve MİT'in koordineli operasyonuyla etkisiz hale getirildiği hatırlatılarak, şöyle denildi:

"INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan, 2015-2020 arasında PKK/KCK-PYD/YPG’nin Suriye Genel Sorumlusu olan 'Sofi Nurettin' kod adlı teröristin Irak'ın kuzeyine geçmesi; YPG/PYD'nin PKK/KCK terör örgütünün Suriye uzantısı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG’nin üst düzey bir sorumlusunu sınır ötesinde başarılı bir operasyonla etkisiz hale getiren TSK ve MİT’in isimsiz kahramanlarını kutluyoruz. Ülkemizi ve asil milletimizi hedef alan hiçbir terör örgütü ve hiçbir terörist hesap vermekten kaçamayacaktır."

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz