son dakika.. Netflix'e kısıtlama geldi !


Son dakika gelişmesine nazaran TBMM'de Netflix erişimi engellendi. Detaylar haberimizde.
son dakika.. Netflix'e kısıtlama geldi !

Netflix'e erişim kısıtlaması mı geldi ?

Öte yandan mevzuyla ilgili Bilgi İletişim Başkanlığı’ndan izahat da yapıldı. Buna nazaran çalışma siteleri hariç bütün sitelere engel konulduğunu aktarırken; YouTube, Twitter, Instagram gibi toplumsal medyalara ise ulaşılabiliyor.

Neler yaşanmıştı ?

Dün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulunmuştu. 4. çocuğunu kucağına alan kızı Esra Albayrak'a yönelik olarak toplumsal medya üzerinden meydana getirilen cinsiyetçi saldırıları değerlendiren Cumhurbaşkanı, "Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde işledikleri suçun cezasını çekecekler" ifadelerini kullandı. Erdoğan bir sosyal medya düzenlemesinin yapılması icap ettiğinin de vurguladı ve çarpıcı ifadeler kullandı.

"Yalanın, iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şart" ifadesini kullanan Erdoğan, sosyal medyaya yönelik oldukca geniş kapsamlı bir hukuki düzenlemenin yolda olduğunun haberini verdi.

TBMM'de yapılan düzenlemenin bu izahat ile ilgisi olup olmadığı bilinmiyor. Ancak TBMM'de Netflix ve benzeri sitelere yasak geldiği de ortaya çıkmış oldu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz