Sol Anahtarı İşareti, Diyez İşareti ve Müzik Sembolleri


klavye kullanmayı bilmeyenler için bir eziyete dönüşebilir. Oysa çoğu karakter yalnızca iki tuş ile yazılabilme özelliğine sahiptir. Kare (#) işareti de bu karakterler arasında yer almaktadır. Peki, bu işaret nasıl yapılır? Kare işaretini yapmak için hangi klavye tuşlarına gereksinim vardır? Sol Anahtarı İşareti, Diyez İşareti ve Müzik Sembolleri
Sol Anahtarı İşareti, Diyez İşareti ve Müzik Sembolleri

♩ ♪ ♫ ♬ ♭ ♮ ♯ ° ø ؂ ≠ ≭  〽 ♀️   ♂️

Bilgisayar Klavyesi ile Diyez (#) Yapımı

Bilgisayar klavyesinde en üstte bulunan rakamlar bölümü incelendiğinde kare (#) işareti görülebilmektedir. “3” rakamının sağ alt köşesinde bulunan bu karakterin elde edilmesi için de hem 3’e hem de alt gr tuşuna ihtiyaç duyulmaktadır. Buna göre alt gr ve 3’e aynı anda basıldığında yazı dosyasında kare (#) oluşturulabilmektedir.

Klavyede iki alt tuş var. Bunlardan biri boşluk tuşunun sağında, diğeri ise hemen solundadır. Kare işaret oluşturmak isteyenler bu iki tuşu kullanabilirler.

Müzik Sembolleri Kullanım Örnekleri

  • John Legend'in "All of Me" hayatımdaki en sevdiğim şarkı. Sonra eve geldi ve müziği yazdı - bellekten.

Müzik Sembolleri Anlamı

???? Bu bir müzikal partidir. Satırda beş satır ve bir not var. Mavi not, Microsoft platformunda görüntülenir. Genellikle müzik notaları anlamına gelir ve ayrıca müzik, müzisyenler, klasik enstrümanlar, melodi, konserler, opera anlamına da gelebilir. Kemanla kullanılabilir 

Emoji sembolü in anlamı sol anahtarı'dir, müzik, partisyon ile ilgili, emoji kategorisinde bulunabilir: müzik" - " Nesneler".

Sol anahtarı

Sol anahtarı, portenin (dizek) ikinci çizgisi üzerine konulan ve çizgiye adını veren anahtar. Portenin 2. çizgisinden başlayıp bu çizgiye adını veren ve ince sesleri göstermeye yarayan bir anahtardır. Tiz seslerin gösteriminde kullanılır.

10. yüzyılın başlarında ortaya çıktığı sanılmaktadır. Başlarda harf olarak çıkmış ve sonradan günümüzdeki halini almıştır.

kaynak

Müzik Sembolleri

çeyrek notası
sekizinci not simgesi
(müzik) Bir ışın ile bağlı iki sekizinci nota.
(müzik) Bir ışınla bağlı iki on altıncı nota.
müzik düz işareti
müzik doğal burcu
müzik keskin işareti

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz