Snapchat yeni lensi piyasaya sürdü !


Yeni Snapchat lensi, kullanıcıların Damien Hirst'in tarzında kendi spin sanatlarını yapmalarına izin veriyor. Bunu nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.
Snapchat yeni lensi piyasaya sürdü !

Snapchat, sanatçı Damien Hirst ile beraber yeni bir mercek çıkarıyor.

Snap, kullanıcıları için yeni bir artırılmış gerçeklik deneyimi açıkladı. Şirket, yeni objektifin lansmanı için meşhur sanatçı Damien Hirst ile yakın ortaklık içerisine girdi. Yeni Snapchat lens, kullanıcıların tarzında kendi spin sanatlarını yapmalarına izin veriyor. Verilen sanal boyayı kullanarak, kullanıcılar birçok olası yaratımla karşılaşabilirler.

Yeni Snapchat objektif eğlence ve öğrenme sunarken, COVID-19 ile mücadelede sıhhat kuruluşlarını desteklemeyi de hedefliyor. Hem Snapchat bununla birlikte Hirst, kar amacı gütmeyen Partners in Health isimli kuruluşla da işbirliği yaptı. Yardım derneği getirildiğinde, organizasyon pandemi esnasında savunmasız toplulukları destekleyebilecektir. Ayrıca tüm dünyada milyonlarca hastaya bakım sağlayabilecektir. Bu mevzuda yorum meydana getiren sanatçı Damien Hirst, "Snapchat ile bu tamamen mega spin sanat lensi üzerinde çalışmak ve milyonlarca insanın telefonlarından kendi spin resimlerini yapmasını sağlamak inanılmaz. "bu konsorsiyum aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki gelişmekte olan ülkelerdeki toplulukların COVID-19'un yıkıcı etkisiyle başa çıkmasına destek olan parlak ve ileri görüşlü bir kurum olan Partners in Health'i de destekliyor.”

Damien denemesine 1992 senesinde spin art ile başladı. Serinin ilk sergisi sırasında, ziyaretçiler bir matkaptan yapılma bir spin çekme makinesinde kendi ücretsiz çizimlerini yapmaya çayır edildi. Şimdi, Snapchat işbirliğiyle, deneyimi daha geniş bir kesime sunabilecek.

Heyecanı arttırmak için Snapchat, kullanıcıları tüm topluluğun yaptıklarını görebilmesi için kreasyonlarını “Hikayemiz” e sunmaya teşvik ediyor.

Snapchat bir sanatçı ile ilk kez ortaklaşa iş yapmıyor. Şirket daha ilkin hayattaki diğer sanatçılarla işbirliği yapmıştı. Bu, Snapchatter'ları teşvik etmek için yaratıcılık ve sürükleyici öykü anlatımı tutkularını paylaşmalarını sağladı. Geçmişteki işbirliğinin bazıları Jeff Koons, Alex Israel, Christian Marclay ve Harmony Korine ile oldu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz