Satırla öldürülen Ayşe Tuba Arslan davasında savcı daha fazla detay için izin verdi


Eskişehir'de eski eşi Ayşe Tuba Arslan'ı satırla öldüren Yalçın Özalpay'ın davasında savcı, verilecek cezada haksız tahrik indirimi yapılmamasını istedi. Özalpay savunmasında, "Bana hakaret etmesi ve yüzüme tükürmesi sebebiyle satırla ayağına vurdum" dedi.
Satırla öldürülen Ayşe Tuba Arslan davasında savcı daha fazla detay için izin verdi

Eskişehir'de, eski eşi Ayşe Tuba Arslan'ı satırla öldürmüş olduğu sebebi öne sürülerek tutuklanan sanığın yargılandığı davanın duruşması yapıldı. 
Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuklu sanık Yalçın Özalpay'ın ifadesi, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) vesilesiyle alındı. Maktulün babası Serdar Arslan, annesi Meral Sondikme, CHP'li milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Gamze Taşcıer ile avukatlar ise salonda hazır bulundu.

Tanıkların dinlenilmesinin peşinden mütalaasını veren savcı, sanığın eski eşini devamlı izlediği ve tehdit ettiğinin şahitlerin ifadelerinde yer aldığını belirtti.

'Yanında bıçak ve satır taşıması hayatın olağan akışına aykırı'

Özalpay'ın yanında bıçak ve satır taşımasının hayatın olağan akışına aykırı bulunduğunu vurgulayan savcı, tahrik indirimine gidilmeden sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini istek etti.

Savunmasını icra eden Özalpay ise eski eşini takip etmiş olduğu iddiasının doğru olmadığını ileri sürdü. Özalpay, "Bana hakaret etmesi ve yüzüme tükürmesi sebebiyle satırla ayağına vurdum, sonrasını hatırlamıyorum ancak ne olursa olsun bu vakada tasarlama yoktur." savunmasını yaptı.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan baba Serdar Arslan, sanığın çirkin iftiralarda bulunduğunu belirterek, "Kızım elim bir adam öldürmeye kurban gitti. Tasarlanarak öldürüldü yavrum." dedi.

Ayşe Tuba Arslan'ın yakınlarının avukatlarından Pınar Çelik Arpacı da tahrik indirimi yapılmaması istenen mütalaanın, benzer olaylarla ilgili davalara misal olmasını temenni etti.

O Zaman Neler olmuştu?

Vişnelik Mahallesi'ndeki anaokulunda destek personel olarak çalışan iki çocuk anası 45 yaşındaki Ayşe Tuba Arslan, 11 Ekim 2019'da mesai bitiminde evine dönerken 6 ay önce boşandığı Yalçın Özalpay'ın saldırısına uğramıştı. Eski eşini satırla yaralayan Özalpay, kaçmaya çalışırken çevredekiler tarafından darp edilmişti.

Ağır vurulan Arslan hastaneye kaldırılmış, 44 günlük ömür mücadelesini kaybetmişti. Hastanede iki gün süren tedavisi sonrası gözaltına alınan Özalpay ise tutuklanmıştı.

Ayşe Tuba Arslan'ı satırla öldürmüş olduğu nedeni öne sürülerek tutuklanan Özalpay hakkındaki hazırlanan iddianamede, "tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz