Samsung, Güney Kore Olan Tesisini Vietnam’a Taşımacağını Belirtti !


Güney Koreli teknoloji lideri olaran Samsung, koronavirüs sebebiyle üretimi durduran Gumi tesisi Vietnam’a taşımayacağını açıkladı ! Koronavirüs, Güney Kore’de yaygın durumdayken şirketin tesisini Vietnam’a taşıyacağı söyleniyordu.
Samsung, Güney Kore Olan Tesisini Vietnam’a Taşımacağını Belirtti !

Koronavirüs ilk defa görülmeye başlandığında Çin’den sonra en oldukça etkilenen ülke, teknoloji devi Samsung’un vatanı Güney Kore’ydi. Ancak günümüzde hâlâ süratli bir şekilde yayılmaya geçindiren virüs, Güney Kore’de bugün ciddiyetini büyük anlamda yitirmiş durumda. Elbette bunun sebebi, Güney Kore hükümetinin almış olduğu örnek önlemlerdi.

Virüs Güney Kore’de yayılmaya başlayınca teknoloji devi Samsung da tesislerini kapatmak zorunda kaldı. Bu süreçte ortaya ilginç bir iddia atıldı. Bu iddiaya bakılırsa Samsung, virüs nedeniyle durdurulan üretimine devam edebilmek için artık Vietnam’da üretim yapacaktı.

Samsung planından vazgeçti:

Üstelik iddiaya nazaran Samsung’un taşımayı organize ettiği tesis, şirketin amiral gemilerinin üretildiği Gumi tesisiydi. Ancak son haberlere gore şirket, tesisini Vietnam’a nakliyat kararından vazgeçti. İddiaya bakılırsa bu karardan vazgeçmelerinin nedeni, Güney Kore’deki koronavirüs salgınının eskisi kadar ciddi olmadığıydı.

Samsung’un Güney Kore’deki Gumi tesisi, Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip benzer biçimde zeki telefonların üretildiği tesisin ta kendisi. Bu tesis, koronavirüs nedeniyle birkaç gün boyunca kapalı kalmıştı. Bu nedenle de halihazırda telefonlarının büyük çoğunluğunu Vietnam’da üreten Samsung, bu tesisi de geçici bir müddet oraya taşımayı planlıyordu.

Güney Kore’deki koronavirüs salgınının durumu ilk başlarda epey ciddiydi. O zamanlar için henüz yeni tanıtılan Samsung Galaxy Z Flip’in de bir biçimde üretilmesi gerekiyordu. Bu nedenle de Güney Kore’de birçok haber, Samsung’un tesisini Vietnam’a taşıyacağını dillendiriyordu.

Güney Kore, geçtiğimiz günlerde ilk kere hiç bir vakanın tespit edilmediği bigün yaşadı. Bu nedenle de Samsung’un Gumi tesisini Vietnam’a taşımasına gerek kalmadı ve şirket, bu kararından vazgeçti. Şu anda Gumi tesisi hakkındaki söylenen tek şeyse Samsung’un dünya çapındaki üretim tesislerinde olan yükü taşıyıp taşıyamayacağı konusu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz