Russia Today, 'RT-Region' adını verdiği ücretsiz medya okulu projesi başlattığını duyurdu


Russia Today (RT) televizyonu, Rusya'nın bölgelerindeki gazeteciler ve blog yazarları için 'RT-Region' adını verdiği ücretsiz medya okulu projesi başlattığını duyurdu.
Russia Today, 'RT-Region' adını verdiği ücretsiz medya okulu projesi başlattığını duyurdu

RT'den meydana getirilen açıklamaya gore medya mektebinde eğitim alacak olan gazeteci ve blog yazarlarına özgün içerik üretme, yöresel haberleri milli düzeye dönüştürme gibi konularda uygulamalı tahsil verilecek.

Açıklamada, "RT-Region medya okulunun katılımcıları, yöresel haberleri ulusal düzeye çıkarma eğitimi alacak, sıradışı mevzular oluşturabilecek yada virüsle alakalı videoların montajını yapabilecek, sosyal ağlar için özgün içerik üretmeyi öğrenecek. Ünlü gazeteciler ve medya yöneticileri, katılımcılarla mesleğin hukuki boyutlarını ve psikolojisini konuşacak" dendi.

Açıklamada sözlerine yer verilen Sputnik ve RT Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, iştirakçilerin bir bölgelere gitmesine gerek olmayacağını, gazetecilerin bizzat gelip RT'de öğrendiklerini anlatacaklarını anlatım etti.

RT, 2016 senesinde Moskova'da başlangıç seviyesindeki gazeteciler ve blog yazarları için 'Şkola' ismini verdiği bir medya okulu açmıştı.

Ocak 2020'de online okul açan RT, yazarlık eğitimlerini ve webinarları bütün dünyadan katılımcılar için erişime açtı. Eğitime şimdiye dek 20 ülkeden yaklaşık 500 kişi katıldı. Mezunların bir kısmı, RT bünyesinde çalışmaya başladı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz