Ruslara Sözleri Adil Gür'ü soruşturma kapsamına alınmasına neden oldu!


A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür, katıldığı bir tv programında Ruslarla alakalı söylediği sözler sebebiyle savcılığa suç duyurusu edildi. Savcılık ihbarın arkasından Gür hakkında “Halkın Bir Kesimini Bölge Farklılığına Dayanarak Alenen Aşağılama” suçu kapsamında tahkikat başlattı.
Ruslara Sözleri Adil Gür'ü soruşturma kapsamına alınmasına neden oldu!

A&G Araştırma Şirketi'nin Genel Müdürü Gür, bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayınında, halkın İdlib saldırısına bakışı tartışılırken, yapmış olduğu bir anketin neticelerini paylaşmıştı. Yurttaşların 'kendi göbeğimizi kendimiz keselim' mesajını verdiğini söyleyen Gür, "Bizi önce ABD aldattı, şimdi Rusya aldatıyor" diyerek "Ruslardan arkadaş olmaz, Ruslardan başka türlü arkadaş olur" ifadelerini kullanmıştı.

‘Ruslardan başka türlü arkadaş olur sadece’ demişti

Adil Gür programda laflarına şöyleki devam etmişti:

"Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Türk'ün dostu Kürt, Kürt'ün dostu Türk'tür. İkisi de ayağını muadil alsın. Ayıdan post Rus'tan arkadaş olmaz. Stüdyodaki ve ekran başındaki bütün bayanlardan özür dileyerek söylüyorum, Ruslardan başka türlü arkadaş olur sadece. Yoksa siyasi anlamda dost olmalarını görmek mümkün değil. O yüzden Türkiye kendi göbeğini kendi kesmeli."

Adil Gür'ün sözleri arkasından toplumsal medyada tepki çekince ailesi Rus kökenli olan bir vatandaş tarafınca savcılığa suç duyurusu edildi.

Vatandaş kendisinin Rus ırkına mensup olduğunu, ablasının ve annesinin de Gür'ün bu lafları sebebiyle zor durumda kaldıklarını, bu nedenle Gür'ün cezalandırılmasını istedi. Savcılık ihbarın ardından Gür hakkında "Halkın Bir Kesimini Bölge Farklılığına Dayanarak Alenen Aşağılama" suçu kapsamında tahkikat başlattı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz