Roblox'ta Yanlışlıkla Küçük kızı 37 bin Lira harcadı !


İngiltere’de Steve Cumming isminde bir adam, 37 bin lira tutan kredi kartı ekstresini görür görmez şok yaşadı. Peki, 11 yaşındaki minik kızının video oyunu rollendirirken kredi kartını kullandığını 37 bin liralık faturayla ayrım eden baba ne yaptı?
Roblox'ta Yanlışlıkla Küçük kızı 37 bin Lira harcadı !

11 yaşındaki küçük kız video oyunu için babasından 5 pound’luk harcama izni istediğinde, Steve Cumming kredi kartı bilgilerini vermekte sakınca görmemişti. Ancak minik kızın 5 Pound’sevinç oyun içi eşya ile yetinmediği ve 4600 pound daha harcadığını kredi kartı ekstresi ile karşılaştığında ayrım etti.

Küçük kız video oyunu canlandırırken ailesini batkı ettirdi
Roblox isminde oyunda arkadaşları ile birlikte oyun oynayan 11 yaşındaki kız, oyunda satın aldığı eşyalar için gerçek para ödediğini bilmediğini iddia etti fakat bu malumat 37 bin dolarlık faturayı değiştirmiyordu.

Steve Cumming bankasını arayıp kredi kartını ödemelere kapattırdı. Ardından oyun şirketi ile telefonda konuşup durumu anlattı. Firmanın yetkilileri ise hesapları inceleyip 4600 poundluk harcamayı fazla bulunca parayı mağdur babaya geri iade etmeye karar verdiler.

Ancak bu geri iade süreci zaman alacağı için Steve Cumming ailesinin bu yaz yapacağı tatili iptal etme kararı aldı.

Roblox dünya genelinde 100 milyon oyuncusu bulunan multiplayer bir oyun. Çocuklar arasında oldukça popüler olan ücretsiz oyunun gelir modeli ise tatbik içi satın almalardan oluşuyor.

Roblox'ta Yanlışlıkla Küçük kızı 37 bin Lira harcadı

Mağdur İngiliz Baba Steve Cumming, her şeyden habersiz evinde oturmuş dizi film izleyip pandemi hafiflediğinde yazın çıkacakları tatilin hayalini kurarken, 11 yaşındaki küçük kızı odasında kredi kartıyla video oyunlarından 37 bin liralık alışveriş yapıyordu!
Babanın ifadesine göre, minik kız, bir ay arasında 0.99 pound ile 9.99 pound arasında yüzlerce satın alma gerçekleştirmiş. Baba ise sadece kredi kartı ekstresi eline geçtiğinde bunları fark etmiş.

Ülkemizde de çocuklar anne babalarının kredi kartları üstünden satın almalar gerçekleştirebiliyor ve ebeveynlerini mağdur edebiliyorlar. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için kredi kartınızdaki her harcamanın SMS olarak anında haber verildiği uyarı sistemlerini bankanın web veya mobil uygulaması üzerinden kurmanızı öneri ediyoruz.

Peki İngiliz babaya bir cümle göndermek isteseniz, ne söylemek isterdiniz, bu olay ile alakalı yorumlarınız nedir, bizimle paylaşır mısın?

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz