Putin: "Başbakan ile aynı uçakta bulunma yasağı getirdim" dedi ! ortalığı karıştırdı...


Rusya lideri Vladimir Putin, kendisinin ve başbakanın asla aynı uçakta bulunmaması, ayrıca değişik uçaklar kullanarak ikisinin aynı anda görev yerinden uzaklaşmaması için kaide getirdiğini belirtti.
Putin: "Başbakan ile aynı uçakta bulunma yasağı getirdim" dedi ! ortalığı karıştırdı...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rossiya 1 televizyonuna verdiği röportajda kendisinin ve başbakanın asla aynı uçakta bulunmaması, ek olarak farklı uçaklar kullanarak ikisinin aynı anda görev yerinden uzaklaşmaması için kural getirdiğini anlatım etti.

Rus lider, bu kuralı koymanın nedenine ilişkin, “Çünkü üzerimizde ülkede olup bitenlerle ilgili hususi sorumluluk var” açıklamasında bulundu.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin'in hastalandığı tarihi hatırlatan Putin, o vakit kendisinin ‘fazlaca dikkatli davranmak ve emek verme programını da bu duruma uygun olarak düzenlemek zorunda kaldığını’ belirtti.

Putin ek olarak insanlarla söyleşi etmeyi sevdiğini, bu nedenle tecrit düzeninin kendisi için bir sınav bulunduğunu vurguladı:

“İnsanlarla direkt temasta olmak beni içten doygunluk ediyor. Ancak koşulların çalışmalarımda, emek harcama programında değişiklik gerektirdiğini oldukca iyi anlıyordum.”

‘Kommunarka’daki hastaneyi, oradaki düzeni kendi gözlerimle görmek için ziyaret ettim’

Putin, Moskova Bölgesi’nin Kommunarka nahiyesinde yeni koronavirüs (Kovid-19) hastalarının tedavi edilmiş olduğu 40 no’lu hastanedeki ‘kırmızı bölgeye’ gerçekleştirdiği ziyaretin nedeninin, ‘oradaki düzeni kendi gözleriyle görmek’ olduğunu anlatım etti.

Rus lider, “Raporlardan öğrenmek farklı, oraya gidip yerinde görmek farklı. Aslında prensip gereği ne olursa olsun her zaman aynı halde hareket ettim” diyerek, ‘kırmızı bölgeyi’ ziyaret etmesine ‘herkesin karşı geldiğini’ sadece hastaneyi ziyaret etmeden önce uzmanlara danışıp kendini enfeksiyondan en iyi şekilde nasıl koruyacağını öğrendiğini laflarına ekledi.

Bulaşma riskini ‘aklında bulundurduğunu’ söyleyen Putin, “Ancak o zaman (Rusya Başbakanı Mihail) Mişustin hemen hemen hasta olmamıştı, bu nedenle üst kademede alışkanlık özgürlüğüm vardı” ifadelerini kullandı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz