PUBG, Hindistan'da neden yasaklandı ? işte detayları..


Hindistan ve Çin arasında enteresan şeyler oluyor. Pandemi sürecinden beri nasıl Trump, TikTok sayesinde kafayı Çin'e taktı, Hindistan ve Çin arasında yeni yaşanan olay da tıpkı o hesap. PUBG'nin de aralarında olduğu Çin bağlantılı 118 mobil uygulama Hindistan'da yasaklanmış! detaylar haberimizde..
PUBG, Hindistan'da neden yasaklandı ? işte detayları..

118 mobil uygulamaya yasak gelmiş

PUBG, Hindistan'da neden yasaklandı ? işte detayları..

Ama görünen o ki Trump yalnız değilmiş. Hindistan da kafayı Çin'e takmış. Aralarında PUBG Mobile gibi çok popüler bir oyunun da bulunduğu 118 mobil uygulamayı yasaklamış. Ama işin Çin'le ilgili kısmı şu: Bu 118 mobil uygulamanın ortak özelliği şu: Hepsi Çin bağlantılıymış! Yapılan resmi açıklamada, Çin menşeli uygulamaların ülkenin egemenliği, bütünlüğü, savunması, güvenliği ve kamu düzenine karşı zararlı faaliyetlerde bulunduğu bildirilmiş.

Hindistan ve Çin ile dost değil miydi?

PUBG, Hindistan'da neden yasaklandı ? işte detayları..

Hindistan'da 33 milyonun üzerinde aktif PUBG Mobile kullanıcısı olduğunu hatırlarsak ve Hindistan'ın tıpkı Trump gibi "Ülke bütünlüğü, güvenliği" vurgusu yapması bir hayli önemli detaylar. Ne hikmetse Çin üzerinde dönen bir iddia bu. Hindistan ve Çin'in doğudaki işbirliklerinin, kankalıklarının üzerine Hindistan'dan böyle ilginç bir Çin çıkışı gelmesi ise düşündürücü. Hindistan ve Çin arasında bu yaz yaşanan sıcak çatışma ve 20 Hint askerinin ölümü belli ki iki ülkenin arasını sağlam açmış. Dünyanın doğusu ve batısı arasındaki yeni kutuplaşmada Hindistan'ın Çin'e aldığı bu tavır, yeni dünya düzeninin gidişatına dair de kafalarda soru işareti yaratan bir gelişme. Acaba çok daha komplike, karışık bir dünyanın vatandaşı olabilir miyiz?

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz