Prof. Kara Açıkladı: Kasım-Aralık aylarında vakaları artabilir


Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüsle mücadelede önümüzdeki süreçte yaşanabilecek yeni bir olay artışıyla ilgili uyarılarda bulundu. Kara, "Virüsün doğası gereği Kasım-Aralık ayında vakalarda bir miktar artış olabilir" yorumunu yaptı.
Prof. Kara Açıkladı: Kasım-Aralık aylarında vakaları artabilir

Haziran başında atılan normalleşme adımları sonrasında yine artışa geçen koronavirüs olay sayılarıyla alakalı NTV canlı yayınında değerlendirmelerde bulunan Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, kasım-aralık aylarında yaşanabilecek yeni olay artışına karşı uyardı.

Kara, "Virüsün doğası gereği sanki sonbahar-kış aylarında bir artış laf konusu olabilir. Ancak bunun tam olarak belirlenmesi için virüsün Haziran'ın kalan günleri ve Temmuz ayındaki seyrini görmemiz gerek. Bu seyri ancak ülkemiz için söylemiyorum tüm dünya açısından izlenmesi ihtiyaç duyulan bir durum. Bugünkü edindiğimiz izlenim sanki Kasım-Aralık ayında bir miktar artış olabilir" ifadelerini kullandı. 

Kara ayrıca, "Bana fikrimi sorarsanız kişisel olarak Kasım-Aralık ayında mevsimsel grip gibi geçeceğini düşünüyorum" dedi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz