polislere yardıma giderken taksi tutan bekçilere başarı belgesi verildi


Çorum'da bir vakaya müdahale eden polis kadrosunun çağrısı üstüne taksi tutarak yardıma giden iki çarşı ve mahalle bekçisine, halkın huzuru ve güvenliği için emek verme gayretleri, özverileri ve mesleğine bağlılığı yönündeki yüksek vazife anlayışları sebebiyle Çorum Valiliğince Başarı Belgesi verilecek.
polislere yardıma giderken taksi tutan bekçilere başarı belgesi verildi

Emniyet Müdürlüğü’nden meydana getirilen açıklamaya göre, 10 Haziran akşamı Kale Mahallesi'ndeki bir tekel bayisinde kavga olduğu ihbarı üstüne bir polis kadrosu kısa müddette olay yerine intikal etti. Bıçaklı şüphelilerin güçlük çıkarması üstüne polisler, telsiz anonsuyla vaka yerine takviye ekip istedi. Bu sırada Bahabey Caddesinde yaya olarak vazife icra eden çarşı ve mahalle bekçileri Yalçın Devren ve Ferhat Topuz, telsizdeki yardım anonsu üzerine, kısa müddette olay yerine erişebilmek için taksiye bindi.

Olay yerine gelen takviye ekiplerin de müdahalesiyle vakaya karışan 3 kişi, yansız hale getirilerek gözaltına alındı. Yardım isteyen polis ekibine destek olabilmek için kısa müddette vaka yerine ulaşabilmek amacıyla taksi tutan Devren ve Topuz'un davranışından haberdar olan Vali Mustafa Çiftçi, bekçilerin halkın huzuru ve güvenliği için emek harcama gayreti, özverisi ve mesleğine bağlılığı yönündeki yüksek görev anlayışı nedeniyle Başarı Belgesi ile ödüllendirilmesi talimatını verdi.

Bekçilerin taksiden inip koşarak olay yerine ulaşmalarına ilişkin görüntü de MOBESE kamerasınca kaydedildi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz