Percy Jackson Dizi Uyarlaması Kesinleşti


Filmleriyle büyük hayal kırıklığı yaratsa da kitaplarıyla büyük bir fanatik kitlesine sahip Percy Jackson, dizi olacak. Dizinin duyurusunu ise kitapların yazarı Rick Riordan yaptı.
Percy Jackson Dizi Uyarlaması Kesinleşti

Rick Rioardan’ın sevilen fantastik kitap serisi Percy Jackson, filmlerinin arkasından şimdi de dizi olarak karşımıza çıkacak. Kitapların yazarı tarafından yapılan duyuruya göre dizi, geçtiğimiz sene gösterim hayatına başlamış olan çevrimiçi gösterim platformu Disney Plus’ta yayınlanacak. 

Yeni projeyi bir video ile duyuran Riordan, eski filmlerde meydana getirilen yanlışların yeni dizide tekrarlanmayacağından güvenilir görünüyor. Özellikle Disney’in 20th Century Fox’u satın almasından sonra yazarın önü de açılmış oldu, zira Riordan’ın istekleri daha genç bir kitleye hitap etmeye sıcak bakan Disney i̇le örtüşüyor. 

c
Disney Plus’ta yayınlanacak yeni dizi ile alakalı bildiğimiz şeyler şu anda oldukça sınırlı, sadece sağlam bir şeylerin gelmesini bekleyebiliriz. Mandolorian gibi bir diziyle Star Wars evreninde fazlaca yeni bir kapı aralamayı başaran Disney’in, son aşama geniş bir öykü ve evrene sahip Percy Jackson’la da başarıya ulaşmış işler yapacağını düşünüyoruz. 

Öncesinde ne olmuştu?

İlk olarak 20th Century Fox tarafından 2 film halinde sinema perdesine aktarılan Percy Jackson, Yunan mitolojisinde allah olan Poseidon’un yarı tanrı oğlu Percy Jackson’ın başından geçen vakaları anlatıyordu. Yunan tanrılarının ve yarı tanrıların içerisine gireceğiniz seride toplamda 5 kitap bulunuyor.

Percy Jackson'ın Dizisi

Yayınlanan ilk iki filmden yaşamış olduğu memnuniyetsizliği Kasım 2018’de bir blog yazısında paylaşan Riordan, “Son senaryoyu ve sette ne yaptıklarını gördükten sonra, kendi iç huzurum için oradan uzaklaşmam gerektiğini ayrım ettim” demişti. Bu noktada yazarın Percy Jackson’ı filmimizde yaşlandırmamalarını istediği e-postalar bulunuyor. Kitapta 12 yaşlarında olan ana karakterimiz, filmlerde 17 yaşındaydı. 

Her ne kadar bu biçim olaylar kitabın fanatikleri ve yazar için hoş detaylar olmasa da iki film de hatırı sayılır bir gişe başarısı göstermiş ve yapımcılara hizmet etmişti. Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief, dünya çapında 226,5 milyon dolar gelir elde ederken, Percy Jackson: Sea of Monsters, dünya çapında 200 milyon doların biraz altında kalmıştı. Her ne kadar Marvel yahut Harry Potter gibi filmlerde gördüğümüz başarıları yakalanamamış olsa da kitabın fanatiklerinin filme bir ilgisinin olduğu çok açıktı. 

Yeni dizinin çekimlerinin ne zaman başlayacağı bilinmiyor, ancak koronavirüs pandemisinden dolayı birazcık daha çok beklememiz gerekeceğini ön görüyoruz.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz