Parayı Sobaya sakladı olanlar oldu! 'Çalınmasın' diye 15 bin TL sobada kül oldu


Çankırı'da oturan Gülşen Hayta, tıp fakültesi okuyan oğlunun eğitimi ve engelli annesinin tedavi harcamaları için biriktirdiği 15 bin TL'yi, çalınma ihtimaline karşı kuzine sobaya sakladı. Hayta, ısınmak için sobayı yakınca tüm birikimi kül oldu.
Parayı Sobaya sakladı olanlar oldu! 'Çalınmasın' diye 15 bin TL sobada kül oldu

Çankırı'da gecekonduda engelli anası Hamide Hayta ile birlikte oturan ve yıllar önce eşinden ayrılan 1 çocuk anası Gülşen Hayta, biriktirdiği 15 bin TL'yi, yaz sıcağında yakmadığı kuzine sobasına sakladı.

Hayta, geçen hafta annesinin üşüdüğünü söylemesi üstüne arasında para bulunduğunu unuttuğunu sobayı kömür atıp yaktı. Bir süre sonrasında kapağını açtığı sobadan hala duman yükseldiğini görünce kontrol eden Hayta, sakladığı paranın yandığını gördü. Hayta, daha güvenilir olacağını düşünerek sobaya sakladığı paranın yanması üstüne büyük keder yaşadı.

Gülşen Hayta, yazları sobayı yakmadıklarını anlatarak, "Sobayı kaldıracağız diye biriktirdiğim parayı kuzine sobaya saklamıştım. Evimiz gecekondu olduğu için evin kilidi de yok emniyetli olmadığı için en akıllı zeminin burası olduğunu düşündüm. Geçen hafta hava soğuk geçmişti. Annem 'Üşüdüm, sobayı biraz yak' dedi. Ben de kovaya biraz kömür attım, odun attım yaktım. Aradan 1-1.5 saat geçti, kapağı açtım, duman çıkıyordu. İçinde patates unuttum sanıyordum. İçinde paraları görür görmez aklıma geldi. Can havliyle 'Kurtarabilir miyim' diye elimle almaya çalıştım; fakat iş işten geçti, elim yandı, halı yandı" diye konuştu.

Parayı oğlu için biriktirmiş

Parayı Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan oğlu için biriktirdiğini belirten Hayta, "4. derslik öğrencisi. Hiçbir gelirim yok, sağdan soldan gelen paralardı. Biriktirdim, oğlum gelince hesabına yatırsın istedim. Eğitimi için kullanıyordu. Elimden bir şey gelmiyor. Allah kimsenin başına vermesin" ifadelerini kullandı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz