Pakdemirli ve Bakan Soylu'dan Bursa'daki sel felaketine ilişkin açıklama geldi


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa'daki sel felaketinde kayıp bir kişiyi arama çalışmalarının davam ettiğini belirtti. Tarım ve Orman Bekir Pakdemirli, 'Herkes sahada, zarar kabul eden köyler için emek harcama yapılıyor. 1 milyon TL'ye yakın destek vereceğiz' dedi.
Pakdemirli ve Bakan Soylu'dan Bursa'daki sel felaketine ilişkin açıklama geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bekir Pakdemirli Bursa'da Dudaklı köyünde selin yaşandığı bölgede açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

Dün akşam saat 19,00 itibariyle şiddetlenen yağışta, burada bir vatandaşımız Kader kızımız yaşamını kaybetti. Biraz sonrasında da cenazesini kılacağız. Diğer tarafta da aynı aileden 4'ü baba-kız ve torun olmak üzere; 4'ü nehire kapıldı ve bununla beraber da 4'ü bulundu. Ancak bir tanesindeki arama kurtarma emekleri devam ediyor

Hem ilk etapta arama kurtarma ekiplerimiz müdahale ettiler. Ardından JAK timleri ve AFAD ekiplerinin arama kurtarma ekipleri geldiler. Kader Akbaba Dudaklı mahallesindeydi.

Başımız sağ olsun. Derya'nın da araması devam ediyor. Duamız şu canlı bir şekilde ulaşabilmek.

İnsansız keşif uçaklarımız, ekiplerimiz aramalara devam ediyorlar.

Hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Tüm ekiplerimiz çalışmaktadırlar. Hem de yaraların sarılması için lüzumlu adımlar atılmaktadır. Biz de dün gece köylülerle konuştuğumuzda hayatlarında böyle bir durum görmediklerini, yukarıdan aşağıya dağdan geldiğini; hem muhtarımızla hem buranın sakinleriyle yapmış olduğumuz değerlendirmelerde bugünden sonrasında lüzumlu tedbirler alınacak. Ama burasıyla ilgili ben de sordum. Kanalizasyon var, altyapı var. Ama fazlaca şiddetli yağış olunca ara sıra taşıyamıyor.

BAKAN PAKDEMİRLİ: 1 MİLYON LİRAYA YAKIN DESTEK

Bakan Pakdemirli açıklamasında, 'Herkes sahada, zarar kabul eden köyler için emek verme yapılıyor. 1 milyon TL'ye yakın yardımcı vereceğiz' dedi. Meteorolojik uyarılara dikkat edilmesi icap ettiğini belirten Bakan Pakdemirli, 'Dere yataklarında hala riskli bölgeler var. Asla ve asla dere yataklarında yerleşim, ev cinsinde birşey olmamalı' dedi.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz