ÖSYM'den koronavirüs hastası YKS adayları için önemli duyuru geldi !


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, koronavirüs hastası olup Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek adayların ayrı sınav salonlarında sınava alınacağını, bu durumdaki adayların başkanlığa dilekçe göndermesi icap ettiğini duyurdu.
ÖSYM'den koronavirüs hastası YKS adayları için önemli duyuru geldi !

ÖSYM'den meydana getirilen açıklamada, "27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (2020-YKS) girecek adaylardan; kesin Covid-19 tanısı olan adaylar, kesin Covid-19 tanısı ile tedavisi tamamlanıp sonrasındaki karantina sürecinde olan adaylar, kesin Covid-19 olayı ile temasından dolayı karantina sürecinde olan adaylar, Covid-19’u düşündürecek şikâyetleri olan adaylar Başkanlığımız tarafından imtihan merkezlerinde hazır bulundurulan yedek imtihan binalarında ayrı sınav salonlarında sınava alınacaklardır" denildi.

Bu durumdaki adayların durumlarını ayrıntılı olarak anlatan dilekçeyi doldurarak belgeleri ile birlikte 'yks2020@osym.Gov.Tr' e-posta adresine göndermeleri istendi. ÖSYM’nin sitesinde Covid-19 durumu olan adayların dolduracağı genel amaçlı dilekçe örneğine de yer verildi.
 

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz