Okullar 1 Haziran'da mı açılacak? Okullar ne zaman açılacak 2020?


uzun zamandır kapalı olan okullar için okullar ne zaman açılacağına dair iddialar gelmeye devam ediyor. Bilim insanları tavsiyesi ve topluluk toplantıları neticesinde kapatılan okullar için yeni bir karar açıklanması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı başta olmak suretiyle Cumhurbaşkanlığı kararı ile netlik kazanacak olan okullar ne zaman açılacak sorusu, kamuoyu ile paylaşılacak. Peki, okullar 1 Haziran'da mı açılacak? İşte, o konu hakkındaki birtakım bilgiler
Okullar 1 Haziran'da mı açılacak? Okullar ne zaman açılacak 2020?

Türkiye genelinde yüz binlerce öğrencinin detaylarını merak etmiş olduğu okullar ne zaman açılacak sorusu, birtakım iddialar ile ara ara gündemde yer bulmaya devam ediyor. Bazı gösterim kurumlarının 1 Haziran'da okullar açılacak iddiaları ile gündeme getirdiği konu, internet üstünden anlık olarak takip ediliyor. Peki, Türkiye genelinde okullar ne vakit açılacak? İşte, o iddialar ve ayrıntılı bilgilerOKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Okulların ne vakit açılacağı konusunda net bir bilgi henüz bulunmasa da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un son açıklamaları şöyle olmuştu;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve kabine toplantısında ortaya çıkan görüşler çerçevesinde, uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam etmesinin kararlaştırıldığını bildirdi. Bakan Selçuk, CNN Türk'te katılmış olduğu canlı yayında "Normalleşme dönemi beklendiği biçimde devam ederse okulları 1 Haziran'da açarız." dedi.

Peki, okulların açılma durumu ile ilgili son gelişmeler neler? İşte, o detaylar;

Cumhurbaşkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın koordinasyonunda normalleşme sürecine ilişik çalışmalar kapsamında okulların açılması ile alakalı senaryo taslağı hazırlandı. Bugünkü konum ve gidişat hazırlandığı belirtilen taslaktaki planlamanın salgının yayılım hızı ve güncel koşullara bakılırsa değişebileceği vurgulandı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz