Ok İşareti


Size en uygun ok işaretini kullanabilirsiniz. Sağ ok işareti, sol ok işareti, aşağı ok işareti ve yukarı ok işareti için çeşitli farklı ok işaretleri vardır. Bu işaretleri almak için tek yapmanız gereken ok işaretlerini kopyalamak ve kullanmaktır.
Ok İşareti

Ok İşareti Nasıl Yapılır?

Sağa bakan ok işareti nasıl yapılır

Ok işareti yapmak için klavyedeki alt tuşu ve num lock alanındaki sayısal tuşlar birlikte kullanılır Sağa bakan ok işaretini(→) yapmak için alt + 26 tuşlamasını yapmanız gerekiyor. 26 rakamını klavyenin sağındaki num lock rakamlarından yapmanız gerekiyor.

Ok işaretlerini yaparken num lock alanından anahtarlama numaralarını seçmeniz gerekir.

Sola bakan ok işareti nasıl yapılır

Ok işareti yapmak için klavyedeki alt tuşu ve num lock alanındaki sayısal tuşlar birlikte kullanılır. Sola bakan ok işaretini(←) kullanmak için ise alt + 27 tuşlarını kullanmanız gerekiyor. Yine bu rakamların num lock alanından yapılması gerekli.

İki yönlü ok işareti nasıl yapılır

Ok işareti yapmak için klavyedeki alt tuşu ve num lock alanındaki sayısal tuşlar birlikte kullanılır. İki yönlü ok işaretini(↔) kullanmak için ise alt + 29 tuşlarını beraber kullanmanız gerekiyor.

İki yönlü ok işareti nasıl yapılır

Ok işareti yapmak için klavyedeki alt tuşu ve num lock alanındaki sayısal tuşlar birlikte kullanılır. Aşağı yönlü ok işareti(↓) kullanmak için ise alt + 25 ve yukarı yönlü ok işareti(↑) için ise alt + 24 tuşları kullanılır.

Ok işaretlerini yaparken num lock alanından anahtarlama numaralarını seçmeniz gerekir. Aşılı ok işareti () için Alt + 25 tuşları ve yukarı ok işareti (↑) için alt + 24 tuşları kullanılır.

Bilgisayar Klavyesi İle (↑,↓,→,←,↔) Ok İşareti Yapımı?

Bilgisayar klavyesi üzerinden ok işaretlerinin kısa yolları şu şekildedir.

  • ( ↑) alt + 24
  • (↓) alt + 25
  • ( →) alt + 26
  • ( ←) alt + 27
  • (↔) alt + 29

Bu tuşlamadaki rakamları num lock tuşları alanından seçmeniz gerekiyor.

Ok İşaretileri

  ↕  ↖  ↗  ↘  ↙  ↚  ↛  ↜  ↝  ↞  ↟  ↠  ↡  ↢  ↣  ↤  ↥  ↦  ↧  ↨  ↩  ↪  ↫  ↬  ↭  ↮  ↯  ↰  ↱  ↲  ↳  ↴  ↶  ↷  ↸  ↹  ↺  ↻  ↼  ↽  ↾  ↿  ⇀  ⇁  ⇂  ⇃  ⇄  ⇅  ⇆  ⇇  ⇈  ⇉  ⇊  ⇋  ⇌  ⇍  ⇎  ⇏  ⇕  ⇖  ⇗  ⇘  ⇙  ⇚  ⇛  ⇜  ⇝  ⇞  ⇟  ⇠  ⇡  ⇢  ⇣  ⇤  ⇥  ⇦  ⇧  ⇨  ⇩  ⇪  ⌅  ⌆  ⌤  ⏎  ▶  ☇  ☈  ☊  ☋  ☌  ☍  ➔  ➘  ➙  ➚  ➛  ➜  ➝  ➞  ➟  ➠  ➡  ➢  ➣  ➤  ➥  ➦  ➧  ➨  ➩  ➪  ➫  ➬  ➭  ➮  ➯  ➱  ➲  ➳  ➴  ➵  ➶  ➷  ➸  ➹  ➺  ➻  ➼  ➽  ➾  ⤴  ⤵  ↵  ↓  ↔  ←  →  ↑  ⌦  ⌫  ⌧  ⇰  ⇫  ⇬  ⇭  ⇳  ⇮  ⇯  ⇱  ⇲  ⇴  ⇵  ⇷  ⇸  ⇹  ⇺  ⇑  ⇓  

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz