Nuh'un Gemisine benzer görünümlü belediye hizmet binası an itibariyla açıldı !


Şırnak'ta Nuh'un Gemisi gibi inşa edilen 6 katlı yeni belediye binası hizmet vermeye başladı.
Nuh'un Gemisine benzer görünümlü belediye hizmet binası an itibariyla açıldı !

Şırnak Merkez Yeni Mahalle'de 2 yıl ilkin 5 bin 100 metrekare üstüne temeli atılıp yapımı tamamlanan, 50 araçlık otopark, beyaz perde ve konferans salonu, 11 iş yeri ve kafeteryanın da yer aldığı bina Hz. Nuh'un Gemisi'nin görüntüsüyle dikkati çekiyor.

Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Nuh'un Gemisi'nin Cudi Dağı'nda olduğundan yola çıkarak binanın vapur şekilde inşa edildiğini söyledi.

Tamamlanan binanın bugün hizmet vermeye başladığını belirten Yarka, "Binanın Nuh’un Gemisi silüetinde olması büyük ilgi uyandırdı. Yeni binamızda bütün birimlerimiz bugünden sonra Şırnaklı hemşehrilerimize en iyi hizmet vermek için gece gündüz çalışacağız. Binada emeği geçen her insana teşekkür ediyorum" dedi.

'Seçim vaatlerimizden olan Cudi Dağı’na teleferik sözü gerçekleştireceğiz'

31 Mart seçimlerinde halka verdikleri vaatleri yerine getirmek için yoğun çalıştıklarını ifade eden Yarka, "Binanın açılışı olarak temmuz ayının ilk haftası seçtik bu sebeple Nuh’un Gemisi Cudi Dağı'nda varsayılan bölgeyi büyüklerimiz bu tarihte ziyaret ediyordu. Rivayete bakılırsa 7 defa tavaf eden hac sevabını kazanıyordu. Biz de vapur siluetindeki binamızda yaşatalım dedik. Seçim vaatlerimizden olan Cudi Dağı’na teleferik sözü gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz