Netflix’in Aşk 101 Dizisine Gelen İlk Tepkiler


Dünyanın en popüler dizi ve film platformu Netflix, Hakan: Muhafız ve Atiye’nin peşinden devletimizde çektiği üçüncü dizisi Aşk 101’i yayınladı. Platformun fantastik ögeler içeren ilk iki Türk dizisinden farklı olarak Aşk 101, daha yayınlanmadan öncede toplumsal medyada gündem olmuştu. Aşk 101’i izleyenlerden gelen ilk tepkileri derledik.
Netflix’in Aşk 101 Dizisine Gelen İlk Tepkiler

Netflix’in Türk dizileri çekmeye başlamasıyla Türkiye’deki kullanıcıların beklentileri epey yükselmiş, Hakan: Muhafız ile o beklentiler biraz dizginlenmişti. Ardından gelen bir diğer fantastik dizi Atiye, ilk sezonuyla daha oldukca sevildi. Netflix, yabancı bir şirket olarak Türkiye’de de örneksiz fantastik işlerin yapılacağını gösterdi. Ancak sonraki hamlesi tv da da  kucak dolusu gördüğümüz liseli gençlik dizileri oldu. Aşk 101 dizisi olaylı tartışmaların arkasından bugün Netflix’te yayınlandı. 

Hayatı uçlarda yaşayan bir öbek lise öğrencisinin hikayesine odaklanan Aşk 101 ile Netflix, televizyondaki sınırları da birazcık aşacak bir proje ortaya koydu. Türkiye’deki seyirciler ise toplumsal medyada diziye ait ilk tepkilerini dile getirdiler. Hem olumlu hem de olumsuz eleştirileri bir araya getirdik.

iziye ilişkin ilk tepkilerini dile getirdiler. Hem olumlu hem de olumsuz eleştirileri bir araya getirdik.

Neler yaşanmıştı?

internette dizi adına oluşturulan düzmece hesaplar ile yapılan paylaşım, Osman adlı oyuncu'nun eşcinsel olduğu üzerineydi. Bu paylaşım Twitter'dan yayılarak tüm sosyal mecralarda asılsız iddiaların viral olmasına yol açtı. Haber, RTÜK başkanı tarafınca da tepkiyle karşılandı. Ardından Netflix de Osman karakteri hakkındaki bir izahat yaparak haberi yalanlamıştı.

Aşk 101 Sosyal Medyadan gelen Eleştiriler, Yorumlar, Tepkiler:

aşk 101

netflix aşk 101 yorumlar

aş 101 netflix

netflix aşk 101

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz