MSÜ sınav giriş belgesi sorgulama nasıl yapılır


Milli Savunma Üniversitesi için giriş sınavı bugün yapılacak. Öğrencilerin sınava girebilmesi için imtihan giriş belgesini yanlarında bulundurması gerekiyor. Peki bu belgeye nasıl mi ulaşabilirsiniz?
MSÜ sınav giriş belgesi sorgulama nasıl yapılır

Milli Savunma Üniversitesi’ne giriş sınavına katılacak öğrenciler yanlarında MSÜ imtihan giriş belgesini bulundurmak zorundalar.

MSÜ sınav giriş belgesi olmadan sınava girilemiyor
14 Haziran 2020 tarihinde saat 10.00’da başlayacak sınava girmek isteyen öğrencilerin, sınava giriş sırasında kesafet yaşanmaması için 1 saat önceden imtihan merkezinde olmaları tavsiye ediliyor. Sınav binasına saat 10.00’dan sonra giriş yasak olacak.

ÖSYM tarafından gösterilen hatırlatma notunda, öğrencilerin yanında sınava giriş belgesi ve kimliğini ispatlayacak, resmi geçerliliği olan bir kimlik kartı getirmeleri gerekiyor. Bunlar, TC Kimlik kartı, nüfus cüzdanı yada geçerlilik süresi dolmamış pasaport olabilir.

ÖSYM; pandemi önlemleri nedeniyle, adaylarında yanlarında en fazla bir yakını ile sınava gelmelerini ve imtihan bölgesinin kalabalıklaşmaması uyarısında da bulundu. Sınav binasınn bahçesine ise öğrenciler dışında kimse giremeyecek.

14 haziran 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-msü sınavında adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Sınav sırasında yada bahçe içinde, sosyal mesafe kuralları geçerli olacak. Sınav bölgesinde, adaylar ve görevlilere el dezenfektanı uygulanacak, maske ve el dezenfektanı dağıtılacak. Dileyen adaylar kendi maske ve dezenfektanlarıyla sınava girebilecekler.


Sınav görevlilerinde ise lateks eldiven bulunacak. Sınav belgeleri ile eldiven ile dağıtılacak. Tamamına lateks eldiven dağıtılacak. Sınav evrakı dağıtan görevliler de lateks eldiven kullanacak. Öğrenciler ise sınavda rahatsızlık yaşamamaları için, sadece sınav başladıktan sonrasında ve sınav süresince, maskelerini çıkarabilecekler.

Eğer imtihan giriş belgesini daha ilkin çıkarmadıysanız, verdiğimiz linkten sınav giriş belgenize ulaşıp bir printer sayeinde belgeyi çıkarabilirsiniz.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz