Minecraft En iyi Serverler 2021 Türk Premiumsuz serverler ve Premiumlu serverler


Minecraft nedir? Minecraft, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan bir Sandbox oyunudur. Minecraft en iyi serverleri sizler için sıraladık. Oyun içinde ister tek başına hayatta kalma modunu oynayabilir (ya da bazı yollarla arkadaşlarınla oynayabilirsin), istersen çok oyunculu modu deneyerek birbirinden farklı serverlarda oynayabilirsin. Ancak premium gerektirmeyen serverlar olduğu gibi premium gerektiren serverlar da var. Aşağıda hangi serverın premium gerektirdiğini hangisinin gerektirmediğini görebilir ve dilersen Türk serverlarına da göz atabilirsin.

Minecraft En iyi Serverleri 2021

MINEPLEX

 • IP Adresi: eu.mineplex.com ya da us.mineplex.com
 • Server İsmi: Minecraft Hayatta Kalma serveri

Birçok farklı arenaya, bölgeye ve oyun türüne sahip herhangi bir zamanda binlerce oyuncuyu içeren Mineplex, var olan en büyük minecraft sunucusudur.

Ayrıca, Mineplex, Mario Kart'ın bloklu versiyonu olan Minekart'ı denemek için harika bir yerdir. Gerçekler olmadan yarışmak, özel güçler elde etmek ve Mario Kart gibi oynamak rahatlatıcı bir deneyimdir. Özellikle diğer sıradan vur-kaç, blok ve country tarzı oyunlardan sıkılanlar ve yeni bir oyun türü arayanlar için.

BRAWL

 • IP Adresi: brawl.com
 • Server İsmi: Minecraft Battle Royale serveri

Nişanla-ateş et tarzı oyunları seven / özleyen bir minecraft oyuncusuysanız en iyi Minecraft sunucularından biri olan BRAWL sunucusu tam size göre. En sevdiğiniz FPS oyunlarını düşünün, onları denemek için iyi bir fırsatınız var: Bayrak Yakalama modundan Last Man Standing moduna kadar, BRAWL saatlerce sürebilen aksiyon dolu eğlence sunuyor.

Nitekim PUBG ve Fortnite gibi Battle Royale oyunlarının ilk başlangıç noktalarının kısmen Minecraft sunucularındaki Last Standing oyun modları olduğu söylenebilir. Çünkü fikir olarak benzerler. Özetle her şeyin başladığı yere dönme hissiyle defalarca ölürken, olabildiğince eğlenip rakiplerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

GRAND THEFT MINECART

 • IP Adresi: mc-gtm.net
 • Server İsmi: Minecraft Hayatta Kalma Serveri

Grand Theft Minecart sunucusu, Minecraft ve en büyük bilgisayarlarından biri olan GTA'yı birleştiriyor. Bu sunucuda GTA'nın minecraft versiyonu ile sahip olunacak evler, ateşlenmeyi bekleyen silahlar ve kaçmak için polislerin kombinasyonunu deneyimleyebilirsiniz. Bu da onu en iyi Minecraft sunucularından biri yapar.

MINESCAPE

 • IP Adresi: minescape.me
 • Server İsmi: Minecraft RPG Serveri

Runescape hayranları artık en iyi MMO oyunlarından biri gibi hissetmek ve bu oyun gibi görünmek için tasarlanan bu özenle oluşturulmuş Minecraft sunucusunda becerilerini geliştirmeyi deneyimleyebilecekler. Sunucudaki yaratıkları, yerleri ve yetenekleri yeniden kurarak 2 yıllık büyük çabalar sonuca ulaştı. Ek bilgi olarak Minescape, OSRS ve RS3 gibi oyunlardan esinlenen bir sunucudur. Başka bir deyişle, her iki oyunu da oynayan kişi kendini evinde gibi hissedebilir.

Son olarak, orijinal Minescape sunucusu bu bağlantıda (https://minescape.net/) bulunur ve halen güncellenmektedir. Ancak bu 2 sunucu birbirinden biraz farklı. Hangisinin sizin için doğru olduğunu bulmak için ikisini de deneyin.

MINEWIND

 • IP Adresi: server.minewind.com
 • Server İsmi: Minecraft Hayatta Kalma Serveri

Düşünmeyin, Minewind sunucusunda tatlı değerli odunumu ve benimkini kesmeme izin verin. Aksine yalanların, acımasızlığın, oyuncuların birbirlerini öldürdüğü bir savaş alanı burası. Amacınız basit: mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmaya çalışın, ancak yine de Minecraft olduğunu unutmayın. Bir çok tehlikeli yaratık, katil ve savaş arasında atlamaya hazır hissediyorsanız, bu sunucu tam size göre.

AMONG US PERFORMIUM

 • IP Adresi: Join.Performium.co
 • Server İsmi: Minecraft Among Us serveri

Aramızda ve Minecraft şu anda dünya çapında çok popüler iki oyun, bu nedenle Minecraft'ın yaratıcı olasılıklarının zenginliğinin Aramızdaki Basit ama eğlenceli mekaniğini bir araya getirmesi uzun sürmedi. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz Minecraft haritaları varken, sizi tanıyan ve hemen bulabilecek arkadaşlarınızla oynamak yerine herkese açık bir sunucuya katılabilir ve diğer insanlarla oynayabilirsiniz. Bu sunucuya girmek için doku paketi veya mod gereksinimi yoktur.

Üstte kalan görevleri gösteren bir çubuğun yanı sıra Aramızda, farklı özelliklerle iyi tasarlanmış. "Sahtekar" ın görevi, tüm takımı öldürmek veya uzay gemisini sabote etmek ve sonunda oyunu kazanmaktır.

ZERO.MINR

 • IP Adresi: zero.minr.org
 • Server İsmi: Minecraft Parkur serveri

Rakiplerinizi alt edip ortadan kaldırdığınız birçok, çeşitli ve zorlu haritalarla dolu bu sunucuya hoş geldiniz. Bu zorlu ve çoğu zaman zorlu parkur oyunlarında aradığınız sunuculardan birinin bu olduğundan eminiz. İlk başta gerçekten acımasız görünse de alacağınız eğlence pratikle artacaktır. Çok fazla atlama yapmanız gereken Zero.Minr sunucusu kesinlikle 'freerun' için en uygun sunuculardan biridir.

HYPIXEL

 • IP Adresi: mc.hypixel.net
 • Server İsmi: Minecraft Skyblock serveri

Hypixel Minecraft sunucusu Kim the Killer, Duels gibi harika mini oyunlarla doludur. Dahası, oradaki baş döndürücü oyun çeşitliliği, bu sunucuyu kanlı arkadaşlarınızla gülmek / eğlenmek için harika bir yer haline getiriyor.

DESTERİA

 • IP Adresi: pvp.desteria.com
 • Server İsmi: Minecraft Gruplu server

Zaten gruplanmış Minecraft sunucuları var, ancak Desteria'nın seviyesi ve sınıf sistemleri onu en iyi Minecraft sunucularından biri yapıyor. 4 sınıf, katılabileceğiniz birçok grup ve çeşitli PvP oyunları, onu RPG hayranları için ideal bir sunucu haline getiriyor. Diğer birçok harika RPG gibi, Desteria da çok sayıda ortama ev sahipliği yapıyor.

MINECRAFT MIDDLE EARTH

 • IP Adresi: build.mcmiddleearth.com
 • Server İsmi: Minecraft RPG serveri

Tolkien'in Orta Dünya'yı seven bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, bu bloklarla tasarlanmış sunucuya göz atabilirsiniz. Bu, Peter Jackson'ın Orta Dünya'nın sinematik görüşüne dayanan, ancak henüz tamamlanmayan bir projedir. İnsanların, elflerin ve kısa boylu yaratıkların bu dünyasını ilerletmek istiyorsanız, kurallara uyduğunuz sürece ilerlemelerine katkıda bulunabilirsiniz.

HIVEMC

 • IP Adresi: play.hivemc.com
 • Server İsmi: Minecraft Mini Oyun serveri

Etrafındaki en iyi ve en büyük Minecraft sunucularından biridir, sizi kesinlikle HiveMC sunucusunda eğlendirecek şeyler bulacaksınız. Saklambaçtan hayatta kalmaya kadar birçok oyun türünü içerir. Dahası, geniş ve uyumlu toplulukları sürekli olarak yeni mini oyunlar ve haritalar üretiyor. Son gelişmeleri görmek için siteyi yakından takip etmeyi unutmayın.

Yukarıda yazılan en iyi minecraft sunucularına ek olarak, hangi sunucuların premium gerektirdiğini ve hangilerinin olmadığını aşağıdaki bölümde görebilirsiniz.

Minecraft En iyi Serverleri Premiumlu

Yukarıda yazılan sunucular premiumdur. Bu, yukarıdaki sunuculara erişmek istiyorsanız, bir Minecraft hesabına sahip olmanız veya sunucuya kaydolmanız gerektiği anlamına gelir.

Minecraft En iyi Serverleri Premiumsuz

AtalenteMC

 • IP Adresi: play.AtalenteMC.pw
 • Server İsmi: Minecraft Hayatta Kalma Serveri

Premium gerektirmez, sadece oyuna ilk girdiğinizde sohbete yazarak kayıt olmanız gerekir.

SonOyuncu

 • IP Adresi: eu.sonoyuncu.network ya da mc.sonoyuncu.Network
 • Server İsmi: Minecraft Mini Oyunlar Serveri

Premium gerektirmez, sadece oyuna ilk girdiğinizde sohbete yazarak kayıt olmanız gerekir.

Minecraft En iyi Serverleri Türk

AtalenteMC

IP Adresi: play.AtalenteMC.pw

Server İsmi: Minecraft Hayatta Kalma Serveri

Sohbetten hızlı bir şekilde giriş yapıp kayıt olabileceğiniz, eğlenip macera yaşayabileceğiniz Türkçe bir sunucu. Hayatta kalma modunda kendinizi geliştirin veya Skyblock modunda eğlenin.

SonOyuncu

IP Adresi: eu.sonoyuncu.network ya da mc.sonoyuncu.Network

Server İsmi: Minecraft Mini Oyunlar Serveri

SonOyuncu sunucusu Türkiye'nin en büyük sunucularından biridir. Sunucuya girmek için özel bir Başlatıcı gereklidir. Bunun amacı hileleri azaltmaya çalışmaktır. Başlatıcı'yı indirmek için www.sonoyuncu.com.tr adresine girerek indirebilirsiniz. Türkiye'den bağlanıyorsanız mc.sonoyuncu.network, yurt dışından bağlanıyorsanız eu.sonoyuncu.network IP kullanmalısınız.

RebornCraft

IP Adresi: PLAY.REBORNCRAFT.PW

Server: Minecraft Skyblock Serveri

Yaklaşık 1 yıldır etrafta olan bu yeni sunucuda kendi uçan adanıza sahip olabilir ve dilediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. İnsanlarla savaşmak istiyorsanız server üzerindeki arenada savaşabilirsiniz, iyi oyunlar.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz