Minecraft Dungeons Yarın Satışa Çıkacak! Bilmeniz Gereken 4 Detay


Mojang, bu hafta içinde Minecraft Dungeons’i oyunculara açık yayınlamaya hazırlanıyor. peki Minecraft Dungeons ne tarz bir oyun ve nasil bir oyun olacak?
Minecraft Dungeons Yarın Satışa Çıkacak! Bilmeniz Gereken 4 Detay

2011 senesinde oyuncularla buluşan Minecraft, o günden bu yana dünyanın en popüler oyunlarından bir tanesi olmayı başardı. Mojang tarafınca geliştirilen oyun; PlayStation, Xbox ve Nintendo Switch benzer biçimde platformlara da getirilmişti.

Minecraft, çıkardığı yeni oyunlarla markasını büyütmeye devam ediyor ve işte o yeni oyunlardan bir tanesi bu hafta piyasaya sürülüyor. Minecraft: Story Mode ile benzer bir yapıya haiz olacak Minecraft Dungeons, orijinaldeki güzel duyu yapıyı tamamen yeni bir türe aktaracak. Oyun, 26 Mayıs 2020’de piyasaya sürülecek.

İşte Minecraft Dungeons ile alakalı bilmeniz gerekenler:

Herhangi bir platforma bağlı bir oyun olmicak:

Konsol dünyasının en büyük isimlerinden bir tanesi olan Xbox’ın da sahibi konumunda bulunan Microsoft, yıllar içinde platforma özel oyun konseptini tamamen ortadan kaldırmasa da gevşetmeye başladı ki Minecraft da neredeyse kendisini çalıştırabilen her platformda oynanabiliyor. Minecraft Dungeons için de bu mevzuda bir kural dışı yaşanmayacak ve oyun; PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch'te oynanabilir olacak sadece mobil platformlarda yer almayacak.

Minecraft’tan aşırı farklı:

Minecraft Dungeons, orijinal oyunla benzer modellere sahip olsa da geri kalan her şey tamamen farklı. Dungeons’ta zanaatkârlık (crafting), kaynak toplama ve inşa etme gibi mekanikler bulunmuyor. Oyun, Türkçe’ye 'zindan tarama' gibi çevirebileceğimiz 'dungeon crawl' türüne ait. İzometrik bakış açısına sahip olan bu türde, düşmanlarınızı çeşitli silahlar, kabiliyetler ve büyülerle yok ediyorsunuz. Düşmanlardan çıkan ganimetlerle de karakterinizi güçlendirip özelleştirebiliyorsunuz.

Aynı Zamanda Xbox Game'de yer alacak:

Microsoft’un tüm birinci parti oyunları gibi Minecraft Dungeons da Xbox Game Pass’e ilk gününden itibaren gelecek. Yani bir Xbox Game Pass abonesiyseniz oyunu fazladan ücret ödemeden oynayabilirsiniz. Xbox Game Pass abonesi değilseniz oyunun satış fiyatı 56,25 TL olacak.

Alışması Çok rahat bir oyun olacak:

Forbes’ta yer alan habere nazaran oyun, özgün Minecraft ile çok fazla benzerlik göstermese de oldukca kompleks da değil. Oyun, 'seviyeler geçilecek, düşmanlar yağmalanacak' şeklinde benzer bir döngüye haiz olacak.

Oynaması çok basit bir oyun olacak:

 

Yukarıda alışması basit bir oyun olacağını söylemiştik; Minecraft Dungeons, aynı halde oynaması da basit bir oyun olacak. Oyunda derinlikli sistemler ve ayrıntılı hikâye bulunmayacak. Bu tür bir edinim bekleyenlerin Minecraft Dungeons’tan aradığını bulamayacağını söyleyebiliriz. Oyunun Microsoft Store sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz