Messi'den Barcelona'ya rest geldi: Ya ben giderim ya da o !


Barcelona'da bir dönem birlikte forma giydiği ve şu anda sportif direktör görevinde bulunan Eric Abidal ile yıldızı bir türlü barışmayan Lionel Messi, Fransız futbol adamının gönderilmemesi halinde takımdan ayrılmayı düşünüyor.
Messi'den Barcelona'ya rest geldi: Ya ben giderim ya da o !

Barcelona'da sportif direktör Eric Abidal ile Arjantinli yıldız Lionel Messi arasında yaşanan tansiyon tırmanıyor.

Bir dönem birlikte de forma giymiş olan ikilinin, teknik direktör Ernesto Valverde'nin takımdan göndermiş olduğu dönemde, açılan arası düzelecek şeklinde görünmüyor. Son olarak Lionel Messi'nin, yönetimden Eric Abidal'in görevinden alınmasını istediği belirtiliyor.

Barcelona'da 2007-2013 yılları içinde forma giymiş olan ve Katalan ekibinde 2018 yılından bu yana sportif direktör olarak görev icra eden Eric Abidal, Valverde'nin görevine son verilmesinin ardından "Futbolcular da onu istemiyordu" şeklindeki açıklamalarına sert reaksiyon yayınlayan Messi, Fransız futbol adamından isim vermesini istemişti. O günden bu yana yıldızları barışmayan ikiliden Messi, Abidal'in takımın sportif direktörü olarak vazife yapmasını istemediğini açık bir halde yönetime ilettiği öğrenildi.

İspanyol basınında yer alan haberlere bakılırsa Lionel Messi, yönetime rest çekerek Abidal'in görevine son verilmemesi halinde takımdan ayrılmayı bile organize ettiği iddia edildi. Yönetimin geçirme politikasından da rahatsız olduğu bilinen Messi'nin bu çıkışı sonrası Barcelona yönetiminin vereceği karar merak konusu oldu.

Barcelona ile olan sözleşmesi 2021 senesinde sona erecek olan Messi'nin, şayet isteği kabul edilmezse kulüpten bedelsiz olarak ayrılmayı düşündüğü de haberde yer aldı.

NELER YAŞANMIŞTI ?

Messi'den Barcelona'ya rest geldi: Ya ben giderim ya da o

Geçtiğimiz şubat ayında Barcelona, teknik direktör Valverde ile yollarını ayırmış, Abidal alınan karar sonrası "Futbolcular kendisinden memnun değildi. İç iletişimde sorunlar yaşanıyordu. Ayrıca antrenmanlarda da iyi çalışılmıyordu. Dışarıdan bakıldığında her şey iyi gibi görünüyordu fakat eski futbolcuysanız ara sıra bu şeklinde durumları hissedersiniz. Bazı bilgileri da gözden kaçırmazsınız. Ben de yönetime Valverde ile alakalı düşüncelerimi söyledim ve gönderilmesi kararı alınmasını istedim" demişti.

Messi ise Abidal'in bu açıklamalarına sert reaksiyon göstermiş, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:"Aslında bu tür açıklamalar yapmaktan pek hoşlanmıyorum. Herkes kendi görev alanından sorumlu olmalı ve kararlarına dikkat etmelidir. Futbolcular, sahada olanları ve kendilerini iyi hissetmedikleri zamanı ilk bilenlerdir. Sportif yöneticiler de sorumluluklarını ve özellikle aldıkları kararları üstlenmelidirler. Son olarak oyuncular hakkında konuşuyorsan isim vermelisin. Bunu yapmadığın zaman ortaya herkesin ismini atmış, doğru olmayan dedikoduların yayılmasına imkan elde etmiş ve hepimizi kirletmiş oluyorsun."

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz