Manny Pacquiao, UFC Yıldızı Conor McGregor ile Boks Maçı Olacak Gibi!


Boks efsanesi 42 yaşındaki Filipinli WBA Velter Sıklet Şampiyonu Manny Pacquiao, kariyerinin sonuna yaklaştığını ve son bir ya da iki maçını büyük ses getirecek nitelikte yapmak istiyor.
Manny Pacquiao, UFC Yıldızı Conor McGregor ile Boks Maçı Olacak Gibi!

WBC ve IBF şampiyonu Errol Spence Jr. ve WBO unvan sahibi Terence Crawford gibi bugünün yıldızlarıyla yüzleşmeye pek ilgi duymadığını yineledi. Potansiyel olarak UFC yıldızı Conor McGregor’u boks ringine geri çekebilir. Pacquiao, McGregor ile maç yapması halinde elde ettiği gelirin büyük bir kısmını koronavirüs mağdurlarına bağış yapacağını da belirtti.

Manny Pacquaio: “Şu anda bir MMA dövüşçüsü ile maç yapmayı deneyimlemek istiyorum. Ayrıca gelirimin büyük bir kısmını Filipinli COVID-19 mağdurlarına bağışlayacağım.”

Her iki isimle çalışan menajer Audie Attar; McGregor’un, Dustin Poirier ile rövanş maçında 23 Ocak’ta UFC 257’de karşılaşacağını daha sonra Pacquiao ile McGregor maçını plandıklarını aktardı.

WBC Başkanı Mauricio Sulaiman’ın açıklamasıyla işler daha da garipleşti. McGregor’un sadece bir dereceli rakibi yenmesi durumunda unvan maçına çıkmaya hak kazanacağını belirtti.

Sulaiman, The Sun’a “Sıralamalı bir dövüşçüyle yüzleşip onu yenmesi gerektiğini söyleyebilirim. O zaman sıralamaya girmeye ve bir unvan için maça çıkmaya hak kazanır.  Çünkü uluslararası boksta profesyonelleşen çok sayıda Muay Thai dövüşçüsü örneğimiz var ve unvan için savaşmaya hak kazandılar.”

Sulaiman, Lomachenko’yu örnek gösterdi. Amatör boksta 396-1’lik skorundan sonra profesyonel boksa geçen Lomachenko, profesyonel boksta ilk maçında Jose Luis Ramirez’i nakavt ederek WBO Tüy Sıklet unvanını kazanmıştı.

TAKİP ET   Google News Abone Ol

Etiketler:


Bir Yorum Yaz