Mafia III, Kısa Bir Süre İçin Oynaması Ücretsiz Oldu ! (Steam)


Mafia serisinin en cılız halkalarından biri olarak değerlendirilen sadece teknik sorunlarını vakit içerisinde çözen Mafia III, 7 Mayıs'a kadar ücretsiz yayınlanacak. Oyun severler diledikleri takdirde 29,75 TL karşılığında u şuan indirimli şekilde oyunu satın alabilecek.
Mafia III, Kısa Bir Süre İçin Oynaması Ücretsiz Oldu ! (Steam)

Mafia III'ün, en hafifçe tabirle Mafia serisi içindeki en tartışmalı oyunlardan biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Oyun ilk piyasaya çıktığında teknik problemler, tehlikeli sonuç oyun hataları ve oyunu bozan arızalar nedeniyle çok baş ağrıtmıştı. Oyunun seviyeyi düşürdüğü ve yeni eklenen özelliklerin oyun deneyimini geliştiremediği düşünülüyordu.

Daha sonrasında teknik sorunlar çözülmüş olsa da oyunun itibarına verilen zarar ortadaydı ve Mafia III en iyi ihtimalle 'ortalama' bir oyun olarak nitelendirilebilirdi. Eğer serinin fazlaca büyük bir hayranı değilseniz, Mafia III'ü pas geçmeniz oldukca mümkündü. İşte belki o zamanlar uzak durduğunuz ve hakkındaki pek iyi şeyler duymadığınız için oynamak istemediğiniz oyuna bir kere daha üstelik ücretsiz olarak göz atma şansına sahipsiniz.

Steam üstünden ücretsiz

Mafia III, 7 Mayıs'a kadar Steam üstünden ücretsiz bir şekilde yayınlanacak. Oyunu oynamaktan hoşnut kalan oyun severler, 29,75 TL karşılığında Mafia III'ü satın alabilecekler. Oyunun orijinal fiyatı 119,00 TL, kısaca yüzde 75 indirimle oyuna haiz olabileceksiniz. Bununla birlikte, oyunun hiçbir indirilebilir içeriği (DLC) mevcut değil.

Mafia IIIMafia III'te, Vietnam'da savaştıktan sonrasında evine dönen Lincoln Clay'in hikâyesine tanık oluyoruz. Savaşın travmasını geride bıraktığını düşünme hatasına düşen Clay, ailesinin bir kabahat ailesi tarafınca yok edilmesi üzerine intikam ardında koşacaktır. Kendi imparatorluğunu oluşturmak için harekete geçen Clay, sokağın adaletini işleterek yalnızca kendisini öldürmeye mensupları değil, en tepeye çıkmasına mani oluşturanları dahi yok etmek için çabalayacaktır.

Daha ilkin bahsedildiği şeklinde, ortalama bir Mafia oyunu olsa da, Mafia III'te keyifli yanlar da bulunuyor. Örneğin New Bordeaux'yu reel zamanlı şekilde fethetmek, zevkli bir uğraş şeklinde görünüyor. Mükemmel olmasa da kabul edilebilir bir biçimde yeterli bir savaş vererek kendi dünyanızı kurabiliyorsunuz.

Oyunu 7 Mayıs'a kadar ücretsiz halde deneyimlemek için bağlantıya tıklayıp oyunu indirebilirsiniz.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz