Madagaskar'da flaş gelişme!, Koronavirüs ilacı Buldum diyerek içmişti !


Madagaskar'ın başkenti Antananarivo'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) olay sayılarının artması nedeniyle iki buçuk ay sonra yine karantina uygulamasına gidileceği bildirildi.
Madagaskar'da flaş gelişme!, Koronavirüs ilacı Buldum diyerek içmişti !

Hükümetten meydana getirilen açıklamada, Antananarivo'nun da yer aldığı Analamanga bölgesinde 20 Nisan'da kaldırılan karantina uygulamasının 6-20 Temmuz tarihleri içinde yine başlayacağı, bu süre boyunca bölgenin bütün giriş çıkışlara kapatılacağı belirtildi.

Sadece eczanelerin bütün gün, fırın, market benzer biçimde dükkanların sabah 6'dan öğlen 12'ye kadar aleni olabileceği, diğer tüm dükkanların kapalı tutulacağı kaydedilen açıklamada, hastanelere hasta ve malzeme nakli yapan araçlar dışında hususi araçların trafiğe çıkmasının yasak olacağı aktarıldı.

Maske zorunluluğunun ve toplantı yasağının devam ettiği anlatılan açıklamada, 22 Nisan'da eğitimin başladığı okulların da yine kapatılacağı duyuruldu.

Diğer yandan, hükümet, hava sınırlarının 31 Temmuz'a kadar açılmayacağını bildirdi.

KORONAVİRÜSE KARŞI BİTKİSE İLAÇ İÇMİŞTİ

Kovid-19'a karşı geliştirdiği Covid Organics isimli bitkisel karışımla gündeme gelen Madagaskar'da son 2 haftada olay sayıları hemen hemen 2'ye katlandı. Ülkede salgının başından bu yana 2 bin 941 olay tespit edildi. Virüse yakalanan 1108 şahıs iyileşirken, 32 şahıs yaşamını kaybetti.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz