Lavrov, Koronavirüse yakalanmadım demişti: "Tanrı şu ana kadar beni korudu" dedi..


Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dünyada müessir olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yakalanmadığını belirtti. "Tanrı şu ana kadar beni korudu" dedi..
Lavrov, Koronavirüse yakalanmadım demişti: "Tanrı şu ana kadar beni korudu" dedi..

Russia Today (RT) televizyonunda yayınlanacak olan ‘Salgın’ projesi ile alakalı röportajda soruları yanıtlayan Lavrov, koronavirüse yakalanıp yakalanmadığı sorusu karşısında, “Tanrı şu ana kadar beni korudu” yanıtını verdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu’nun (Rospotrebnadzor) ve Moskova Sağlık Departmanı’nın ‘uzaktan çalışma’ dahil olmak üzere bütün önerilerine uyulduğunu vurgulayan Lavrov, ancak kendisinin bu biçimde çalışmadığını aktardı:

“Buraya gelmeliyim, bakmalıyım. Aslında herkes gibi ben de ofisimde çalışıyorum. Beni de ‘takip ediyorlar’. Çok fazla insanla görüşmüyorum. Hafta birkaç kez devamlı olarak test ediliyoruz. Ziyaretçiler için bütün bireysel koruma gereçleri mevcut. Ancak ziyaretçiler azaldı, genelde konuları telefonda çözmeye uğraşıyoruz.”

‘Bakanlığın ortalama 40 mensubu hastalandı, 1 şahıs yaşamını kaybetti’
Lavrov, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın merkez ofisinde ve Rusya’nın çeşitli bölgelerindeki birimlerde yaklaşık 40 çalışanın koronavirüse yakalandığını, bir ferdin ise hayatını kaybettiğini belirtti:

“Yaklaşık 40 kişi hastalandı. Büyük bir çoğunluğu hafifçe geçirdi. Bir ölüm vakamız var.”

Hayatını kaybeden diplomatın 62 yaşında olduğunu anlatım eden Lavrov, bu ferdin eşinin acele serviste çalıştığı ve muhtemelen semptomsuz taşıyıcı olduğu bilgisini verdi.

Rus diplomat, “Çalışanlarımızın yaklaşık olarak yarısı ilk başlardan bu yana uzaktan çalışıyor ve hala bu halde devam ediyor” diye konuştu.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz