Komşu dehşeti! 'Lambadan rahatsız oluyorum' dedi, kurşun yağdırdı


Bartın'ın Kozcağız beldesinde yaşayan Mustafa Geredeli (40), komşularının akşamları yaktıkları lambalardan rahatsız olduğu iddiasıyla çıkan tartışmada tüfekle 2 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi yaraladı. Tüfekle kendini de vuran Geredeli, hastanede tedaviye alındı.
Komşu dehşeti! 'Lambadan rahatsız oluyorum' dedi, kurşun yağdırdı

Olay, öğleden sonrasında, Kozcağız beldesine bağlı Yenişar Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, mahallede oturan ve inşaatlarda işçi olarak çalışan Mustafa Geredeli, dün akşam saatlerinde karşı komşusu emekli maden işçisi Celal Geredeli'ye (67), "Evinizdeki lambaları söndürün, rahatsız oluyorum" dedikten sonrasında tehditte bulundu. Bugün aynı mevzuda komşular arasında münakaşa yaşandı. Mustafa Geredeli, evindeki av tüfeğini alarak, komşunun evinin önüne gitti. Mustafa Geredeli tüfeğini ateşleyerek Celal Geredeli ve gelini Selda Geredeli'yi (45) vurdu. Daha sonrasında Celal Geredeli'nin oğlu Bilal Geredeli'ye (46) ateş eden Mustafa Geredeli, olaya müdahale etmek isteyen komşusu Döndü Geredeli'yi (60) de vurdu. Mustafa Geredeli hemen sonra tüfekle kendini vurdu.

YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Haber verilmesi üstüne vaka yerine jandarma ve 112 Acil ekipleri geldi. Sağlık ekipleri vurulan Döndü Geredeli ve Mustafa Geredeli'yi Bartın Devlet Hastanesine kaldırdı. Saçmaların kolunu sıyırması sonucu hafif yaralanan Bilal Geredeli'ye ise vaka yerinde müdahalede bulunuldu. Celal Geredeli ve gelini Selda Geredeli'nin yaşamlarını yitirdikleri belirlendi. Cumhuriyet savcısının olay yerinde yapmış olduğu incelemenin ardından Celal Geredeli ve Selda Geredeli'nin cenazeleri otopsi için morga kaldırıldı. Olayda hayatını yitiren ve yaralananların yakınları sinir krizleri geçirdi. Olayla ilgili tahkikat başlattı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz