Kasapoğlu: önümüzdeki yıl İnşallah pek çok uluslararası yarışta iddiamızı ortaya koyacağız


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "İnşallah gelecek yıl olimpiyatlar, Avrupa Futbol Şampiyonası ve pek fazlaca uluslararası yarışta iddiamızı ortaya koyacağız" dedi.
Kasapoğlu: önümüzdeki yıl İnşallah pek çok uluslararası yarışta iddiamızı ortaya koyacağız

TRT Haber'e misafir olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında Türkiye'nin mutlak bir başarı sağladığını belirtti.

Bu başarının bir günde değil bir süreç kararı olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, "Güçlü bir vizyon, güçlü liderlik. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu anlamdaki duruşu bizim için engin bir ilham kaynağı. Gelinen noktada sadece devletimizde bu tür dönüşüme, devrimlere karşı çıkıp bu tarz şeyleri başka biçimde speküle etmeye çalışanlara değil, bütün dünyaya bir mesaj oldu" diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak pek oldukça sorumlulukları bulunduğunu ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin de bu süreçte faydasını çok gördüklerini özetleyen Kasapoğlu, yurtlarda karantina sürecinde 80 bini aşkın vatandaşı konuk ettiklerini aktardı.

Sporun salgından iyi mi etkilendiği sorusuna Bakan Kasapoğlu, şu cevabı verdi:

"Bazı organizasyonlar iptal edildi, bazıları da ertelendi. Biz bu dönemi koordine ettik. Federasyonlar alakalı çalışmalarını yaptı. Futbol, basketbol, voleybol, hentbol... Gelinen nokta itibarıyla basketbol, voleybol, hentbol ligleri sonlandırıldı. Futbol değişik bir emek harcama gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz hafta Süper Lig ve 1. Lig başladı. 2'nci Lig, 3'üncü Lig ve Bölgesel Amatör Lig'in oynatılmamasına karar verildi. Türkiye, sporda her branşta iddialı. Sadece birkaç branşı değil, her branşı önemsiyoruz. Bununla alakalı somut girişimlerimiz var. Bu yüzden Türkiye'nin her alanda olduğu benzer biçimde sporda da zirveye olan yürüyüşü devam edecektir. İnşallah gelecek yıl olimpiyatlar, Avrupa Futbol Şampiyonası ve pek oldukça internasyonal yarışta iddiamızı ortaya koyacağız."

2019 yılının Türk sporunda oldukça iyi geçtiğini dile getiren Kasapoğlu, "Türkiye, 18 yılda fazlaca harika bir değişimi ve dönüşümü gerçekleştirdi. Bunlardan biri de spor. Bunların meyvelerini de almaya başlıyoruz. Bu süreçte hiç bir şeye ara vermedik. Türkiye'nin her tarafına Bakanlık olarak yatırım yapıyoruz. Hız kesmeyeceğiz. Ara vermiş olduğumuz protokol çalışmaları yine başladı. Amasya'yla başladık, Çankırı, Sinop ve Düzce'de 200 milyon liradan fazla yatırım. Spor ülkesi olma yolunda iddialıyız. Sporu tabana yayma mevzusunda da iddialıyız. Yatırımlarımız devam edecek ve ülkenin her noktasına dokunacağız" ifadelerini kullandı.

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz