Kadın Erkek İşareti ve Cinsiyet Sembolleri


Klavyede bulunmayan birçok özel işaretler bulunmaktadır. Bu işaretler toplumsal medyada, Word yada Excel gibi pek çok programda lazım olabilir. Bu nedenle iyi mi yapıldığı da merak uyandırmaktadır. Bu işaretlerden birisi de hanım ve adam işaretidir. Peki Erkek ve hanım işareti iyi mi yapılır? Bilgisayar klavyesi ile (♀♂) erkek & kadın işareti yapımını sizler için derledik. İnternet üzerinden kadın ve erkek işareti iyi mi yapılır sorusu oldukca sık sorulmaktadır. Kadın ve erkek sembollerini yapabilmenin kısa yolları bulunmaktadır.
Kadın Erkek İşareti ve Cinsiyet Sembolleri

  ♀     ♂     ☹     ☺     ☻     ☿     〠     ヅ     ツ     ㋡     웃     유     ü     Ü     ت  シ     ッ     ㋛     ☠     ☃     〲     〴     ϡ     ﭢ     ⍢     ⍣     ⍤     ⍥     ⍨     ⍩  ὃ     ὕ     ὣ     Ѷ     Ӫ     ӫ  

Bilgisayar klavyesi üzerinde birçok tuş bulunmaktadır. Bunlardan bazıları harf ve rakamları gösterirken bazıları da sembolleri göstermektedir. Bunlardan birisi de Cinsiyet Sembolleridir. Cinsiyet Sembollerini kopyala yöntemi dışında yapılacak bir yöntem daha bulunmaktadır. Peki Cinsiyet Sembolleri nasıl yapılır? Bilgisayar klavyesi ile Cinsiyet Sembolleri (♀♂) yapımı nasıldır? İşte detaylar haberimizde...

Bilgisayar Klavyesi İle (♀♂) Erkek & Kadın İşareti Yapımı

Windows işlerim sisteminin bulunduğu bilgisayarlarda excel Cinsiyet Sembolleri kısayol ve excel karakter kodu ile Cinsiyet Sembolleri yapımı oldukça kolaydır. Cinsiyet Sembolleri yapma yöntemleri aşağıda açıklanmıştır.

Klavyede bulunmayan kadın ve erkek sembollerinin kısa yolları da bulunmamaktadır. Bu nedenle bu sembolleri oluşturmak için diğer sembollerde olduğu gibi karakter eşlem tablosu kullanılmaktadır. Karakter eşlem tablosunu bilgisayarın arama bölümüne yazarak bulabilirsiniz. Ayrıca başlat, çalıştır ve charmap yazıp da tabloyu açabilirsiniz.
 

  1. Açılan sayfada yazı tipi Arial olarak ayarlı olmaktadır. Eğer Arial olarak ayarlı değil ise Gelişmiş görünüm kutusu işaretlenmelidir. Ardından Unicode'a git alanına 2640 numarası yazılmalıdır. Bunun sebebi 2640 kodu kadın işareti kodu olmasıdır. Kod yazıldığında kadın simgesi ile karşılaşılır. İşarete çift tıklayıp kopyala butonu tıklanmalıdır. Böylece istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.
  2. Erkek sembolü oluşturmak için ise aynı adımlar takip edilmelidir. Karakter eşlem tablosunda Unicode'a git alanına erkek simgesinin kodu girilmelidir. Erkek simgesinin kodu ise 2642 olmaktadır. Kod yazıldığı zaman erkek simgesi ile karşılaşılır. Aynı şekilde işarete çift tıklayıp kopyalayabilirsiniz.

Cinsiyet simgeleri

Cinsiyet simgeleri, Antik Roma'dan günümüze kadar gelen ve cinsiyetleri sembolize eden astrolojik simgelerdir.

  • Ucunda ok bulunan Mars simgesi erkeği, ucunda artı bulunan Venüs simgesi de kadını temsil eder.
  • İçiçe geçmiş bir kadın ve bir erkek figürü heteroseksüelliği sembolize eder.
  • Birbiri üzerine binmiş kadın ve erkek simgeleri, kadın ve erkek arasındaki farklarla çeşitliliğin göz ardı edilmediğinin altını çizen heteroseksüel bilinci simgeler.

kaynak

TAKİP ET   Google News Abone OlBir Yorum Yaz